شناسه : 39184984
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

دولت پروازهای ترکیه را لغو می‌کرد کرونا اوج نمی‌گرفت/ به جای مراسمات مذهبی باید صف‌های مرغ تعطیل می‌شد


جوکار نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به ۴۰۰ پرواز به ترکیه در ایام نوروز گفت: ترکیه خود منبع کرونا و آلوده به ویروس است، اما عدم لغو پروازها به این کشور نشان داد که دولت اراده ای برای کنترل و مدیریت کرونا در کشور ندارد.

به گزارش یزدرسا، محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت در روزهای پایانی سال را عامل خیز دوباره کرونا دانست و گفت: مشخص نیست سیاست گذاری در حوزه مقابله با کرونا، سیاست انقباضی است یا انبساطی؛ متاسفانه دولت به شیب ملایم با این بحران مواجهه نکرد؛ گاهی کار را رها کرد و موجب شکل گیری موج چهارم کرونا شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه هیچ مدیریتی منسجم و یکپارچه ای در این زمینه وجود ندارد ادامه داد: وزیر بهداشت نسبت به موج تازه کرونا هشدار داده بود اما رئیس جمهور در آستانه تعطیلات نوروز با اعلام اینکه از پیک کرونا عبور کردیم عادی سازی کرد و بعد از تعطیلات شاهد افزایش روز به روز ابتلاها و مرگ و میرها هستیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه مردم توقعی نداشتند که امسال نوروز به سفر بروند زیرا شرایط کرونایی را به خوبی درک کرده بودند تصریح کرد: بعد از توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه من هم سفر نمی روم، بسیاری برنامه های سفر نوروزی خود را لغو کردند اما اظهارات آقای رئیس جمهور و عملکرد دولت در صدور مجوز برای سفرهای نوروزی اوضاع را بدتر کرد.

جوکار با اشاره به اینکه آقای روحانی عنوان می کند که همه مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرا می کند ادامه داد: مردم در پایان سال 99 برای سفرهای ضروری خود هم باید از فرمانداری ها مجوز می گرفتند اما به یکباره دولت کار را رها کرد و مردم شهر به شهر چرخیدند و کرونا در همه جا جولان داد.

نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به 400 پرواز به ترکیه در ایام نوروز تصریح کرد: ترکیه خود منبع کرونا و آلوده به ویروس است، اما عدم لغو پروازها به این کشور نشان داد که دولت اراده ای برای کنترل و مدیریت کرونا در کشور ندارد.

وی با اشاره به اینکه موج چهارم کرونا در آستانه ماه مبارک رمضان همه امور مردم را دوباره تحت الشعا قرار داده است تاکید کرد: رئیس جمهور اعلام کردند که در شهرهای قرمز مراسمات مذهبی تعطیل است؛ اگر تدبیری می شد تا در ایام منتهی به نوروز و حتی در تعطیلات عید صف های طولانی مرغ تشکیل نمی شد و ورود و خروج به شهرهای مختلف نیز بدون کنترل رها نمی شد، امروز شاهد این نبودیم که تمام کشور یک دست قرمز شود.

جوکار خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید نسبت به تعلل و بی اقدامی های دولت در ایام نوروز که موجب اوج گیری کرونا و شکل گیری موج تازه در کشور شد پاسخگو باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.