شناسه : 37116283


رئیس کتابخانه و موزه وزیری یزد از اهدای 2000 سند ارزشمند به این کتابخانه از سوی نمایند سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

محمد رضا ملک ثابت در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اهدای 2000 هزار سند ارزشمند به کتابخانه و موزه وزیری یزد گفت: علی اکبر اولیاء، نماینده سابق یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، 2000 سند ارزشمند تاریخی، تجاری، خاندانی مربوط به دهه‌های پیشین را در راستای حفاظت و نگهداری اسناد تاریخی و تحقیقات دانشگاهی به کتابخانه و موزه وزیری یزد اهداء کرده است.

رئیس کتابخانه و موزه وزیری یزد خاطرنشان کرد: از علاقه‌مندان به حفظ اسناد تاریخی درخواست می‌گردد تا هرگونه کتب خطی، چاپ سنگی، اشیاء موزه‌ای سند، عکس، نقشه و غیره را در اختیار دارند، جهت حفاظت و نگهداری در شرایط مطلوب به کتابخانه و موزه وزیری وابسته به آستان قدس رضوی انتقال دهند تا پس از کار کارشناسی، این سرمایه‌های ملی و شخصی محافظت و نگهداری شود و برای صاحبان و اهدا کنندگان این آثار باقیات الصالحات به حساب آید.

وی اظهار داشت: کتابخانه و موزه وزیری دارای 4940 نسخه خطی، 5530 نسخه چاپ سنگی، 70000 سند تاریخی و 250000 کتاب چاپی آماده ارائه خدمات به محققان، پژوهشگران، دانشجویان و تحقیق درباره نسخ خطی، چاپ سنگی و اسناد تاریخی کتابخانه را دارد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :