شناسه : 37955553
عضو ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا یزد:

دید و بازدید مردم در تعطیلات پیش رو، کرونا را در یزد احیا می‌کند


فخرالسادات خامسی گفت: اگر مردم در ایام عید فطر از دورهمی، مسافرت و دید و بازدید پرهیز نکنند کرونا احیا می‌شود.

فخرالسادات خامسی در گفتگو با یزدرسا، ازغربالگری 96 درصدی افراد فاقد علامت بیماری کرونا خبر داد و گفت: در مرحله اول غربالگری که توسط دانشگاه علوم پزشکی استان یزد انجام شد افراد دارای احتمال بیماری مورد پایش قرار گرفتند امادر این مرحله افرادی که فاقد علامت‌های بیماری هستند موردبررسی قرار می‌گیرند.

عضو ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا یزد پیرامون تدابیر اندیشیده شده در بازگشایی اماکن پرخطر هم گفت: تمام تدابیر لازم و پروتکل‌های بهداشتی که باید توسط این اماکن رعایت شود در نظر گرفته‌شده ضمن اینکه صنوف موظف هستند قبل از بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و تعهدات لازم در این زمینه را عهده‌دار شوند بنابراین تفاوت فاحش شرایط فعلی با اوایل شیوع بیماری، اتخاذ پروتکل‌های بهداشتی و الزام رعایت آن‌هاست.

وی تأکید کرد: تمام رسته‌های شغلی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و مردم می‌توانند در صورت مشاهده عدم رعایت این موارد توسط اصناف آن را گرازش دهد.

خامسی وضیعت استان ازنظر شیوع بیماری کرونا را مطلوب توصیف کرد و گفت: امیدواریم با همراهی مردم استان، یزد هم در زمره استان‌های سفید قرار بگیرد اما ذکر این نکته ضروری است که اگر مردم در ایام عید فطر از دورهمی، مسافرت و دید و بازدید پرهیز نکنند مجدداً دچار مشکل شده و کرونا احیا می‌شود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.