شناسه : 37196239
واکنش صباغیان به اقدام زشت ظریف:


صباغیان گفت: امروز جناح خاصی ضعیف نشد، تمام مجلس ضعیف شد. آقای پزشکیان به عنوان رییس جلسه و هیات رییسه کوتاهی کرند. باید جلوی ظریف را می‌گرفتند تا از جلسه خارج نشود. دیگر نباید او را به مجلس راه دهند.

به گزارش یزدرسا، محمد رضا صباغیان بافقی نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد در مجلس در اخطار میان دستور حلسه علنی نوبت عصر دیروز مجلس با استناد به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: در ارتباط با سوال آقای ابطحی از وزیر امور خارجه تذکر می دهم. رفتار امروز وزیر امور خارجه باعث تضعیف جایگاه مجلس شد اگرچه که ممکن است با طرح چنین سوالی موافق نباشم.

وی افزود: وزیر امور خارجه برای جلسه شورای امنیت جلسه مجلس را به راحتی ترک کرد. انتظار بود که هیات رئیسه و رئیس مجلس از حقوق نمایندگان دفاع کنند. چگونه با چنین رفتاری مجلس در راس امور قرار گیرد؟ سوال از حقوق نمایندگان است و وزیر باید تا آخر طرح سوال در جلسه می‌نشست، امروز جناح خاصی ضعیف نشد، تمام مجلس ضعیف شد. آقای پزشکیان به عنوان رییس جلسه و هیات رییسه کوتاهی کرند. باید جلوی ظریف را می‌گرفتند تا از جلسه خارج نشود. دیگر نباید او را به مجلس راه دهند.

صباغیان اظهار داشت: زمانی که مقابل چنین رفتارهایی کوتاه می‌آییم جایگاه مجلس را زیر سوال می‌بریم، انتظار داریم وزیر امور خارجه خروج از صحن علنی را جبران کند. این موضوع از حقوق مردم است. اگر زمان رژیم شاه با آن مجلس وزیر خارجه اینگونه از مجلس خارج می شد ما چه نگاهی به آن مجلس داشتیم؟

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :