شناسه : 38903521

ذبح اخلاق برای لایک/ نهادهای ناظر کجا هستند؟


به نظر می‌رسد گردانندگان این صفحه رسانه زرد معتقدند بدنامی بهتر از گمنامی است که به چنین ابتذالی افتاده‌اند و اینچنین مسائل اخلاقی را زیر پا می‌گذارند.

به گزارش یزدرسا، یک صفحه اینستاگرامی یزدی در اقدامی موهن تصویری از خانم رضوانه میرزا دباغ فرزند مرضیه حدیدچی دباغ که هر دو از مبارزان انقلابی دوره پهلوی هستند، منتشر و او را به عنوان "دزد و خلافکار دوره پهلوی" معرفی کرده است! اقدامی مبتذل از سوی یک صفحه زرد اینستاگرامی که علاوه بر تهمت به یک بانوی مجاهد، با توجه به نام این صفحه، اعتبار و آبروی مردم یزد را نیز در سطح کشور مورد خدشه قرار داده است.

البته این اقدام دو حالت دارد یا صفحه اینستاگرامی مذکور از واقعیت اطلاع داشته که اگر اینچنین باشد باید پاسخ دهد که چطور با علم به این مسئله اقدام به چنین اهانت و تهمتی به یک بانوی مبارز کرده است.

اما اگر همانطور که خودشان مدعی شده‌اند، از واقعیت اطلاع نداشته‌اند و این اقدام صرفا یک اشتباه بوده باز سوال مهم این است که چطور یک به اصطلاح رسانه بدون اطلاع دست به انتشار چنین مطلبی می‌زند چرا که حتی اگر این اقدام سهوی هم باشد، یقینا نمی‌توان آن را یک اشتباه معمولی دانست. در واقع سئوال پیش می آید که اصلا چرا باید یک دفعه یک صفحه اینستاگرامی چنین تصویری را منتشر کند و حتی درباره تهمت و دروغی که به این تصویر نسبت داده شده جزیئاتی هم بیان شود!

چطور یک رسانه به خود اجازه می‌دهد صرفا برای دیده شدن و بیشتر مورد توجه قرار گرفتن هر چیزی را منتشر کند بدون اینکه از صحت و سقم آن اطلاع داشته باشد و حتی به انتشار یک دروغ هم اکتفا نکند بلکه جزییاتی تخیلی و موهوم نیز درباره این این دروغ  منتشر کند.

به نظر می‌رسد گردانندگان این صفحه رسانه زرد معتقدند بدنامی بهتر از گمنامی است که به چنین ابتذالی افتاده‌اند و اینچنین مسائل اخلاقی را زیر پا می‌گذارند.

البته با توجه تهمت زدن و نسبت دروغ دادن به یک فرد و از سوی دیگر بازی کردن با اعتبار و آبروی مردم یزد، انتظار این است که مدعی‌العموم به این مسئله ورود کرده و این رسانه مورد بازخواست قرار بگیرد.

البته منطقی این است که خواسته رسانه‌های اصیل و ریشه‌دار استان یزد برخورد با صفحاتی باشد که به اسم رسانه، فعالیت خبری و رسانه را به چنین ابتذالی می‌کشانند.

البته ذبح اخلاق برای دیده شدن بیشتر، چیزی نیست که منحصر به این یک مطلب باشد، چرا که متأسفانه برخی از صفحات اینتساگرامی در یزد برای اینکه بیشتر مورد توجه قرار بگیرند دست به هر کاری می‌زنند و خیلی راحت افراد را مورد اهانت و هجمه قرار می‌دهند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.