شناسه : 36325769
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:


معاون فرهنگی دادگستری استان یزد از اردوهای راهیان نور شاخص‌ترین عیار معنویت و معجزه انقلاب اسلامی یادکرد و گفت: باید زمینه حضور و استفاده همه مردم از این سرزمین پاک و مقدس فراهم شود.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، محمدرضا عرشیان در حاشیه اعزام اردوی راهیان نور دادگستری استان یزد، گفت: باید از ظرفیت اردوهای راهیان نور که بسط دهنده فرهنگ ایثار و شهادت و همبستگی و اتحاد است به‌عنوان یک اقدام فرهنگی ماندگار و اثرگذار استفاده کرد.

وی اظهار داشت: حضور در سرزمین‌هایی که یادگار دلیرمردان شجاع، عابدان شب و شیران روز است و می‌توان از آن به‌عنوان شاخص‌ترین عیار معنویت و معجزه انقلاب اسلامی است یادکرد، فرصتی است که باید از آن بهره برد و قدردان آن بود.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: سرزمین‌هایی که با الله‌اکبر و راز و نیازهای شبانه مأنوس است و اخلاص و ایثار و توکل به حضرت حق و تواضع و فروتنی رزمندگان سلحشور 8 سال دفاع مقدس را شاهد بوده است، مکان‌های مقدسی است که باید به زیارت آن رفت و در آن نماز حاجت اقامه کرد.

وی 8سال دفاع مقدس را نماد شور و شعور دینی و معنوی مردم این سرزمین دانست و گفت: باید این سرمایه عظیم معنوی را که توسط جوانان اندیشمند و مقتدر ایران اسلامی خلق‌شده است را پاس داشت.

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد، نباید اجازه داد فضای مجازی و میز خطابه‌های مزدور معاند به این ارزش‌های عظیم و مظاهر عزت خدشه وارد کنند و این میراث ماندگار را از چشم جوانان امروز دورنمایند.

وی تصریح کرد: در استان یزد همواره استقبال از اردوی راهیان نور بسیار خوب بوده است که در تابستان مناطق عملیاتی غرب کشور مورد بازدید قرار می‌گیرد و در نوروز مناطق عملیاتی جنوب در برنامه بازدید قرار می‌گیرد.

عرشیان به برنامه‌های فرهنگی حاشیه اردوهای راهیان نور اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری مسابقه عکس، شعر و دل نوشته از برنامه‌هایی است که برای شرکت‌کنندگان در اردوی راهیان نور در نظر گرفته‌شده است.

شایان‌ذکر است امسال بسیج قوه قضاییه میزبان کارکنان دادگستری در مناطق عملیاتی جنوب است.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :