شناسه : 28276312

راه‌اندازی کلینیک درمان چاقی و کبد چرب در یزد/ اتوبوس آبی به کجا رسید؟


مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت استان از راه‌اندازی کلینیک و باشگاه درمان چاقی و همچنین کلینیک کبد چرب خبر داد.

به گزارش یزدرسا، یزدی‌ها شیرینی و چای نبات زیادی مصرف می‎‎کنند و یکی از علت‌های بروز دیابت و چاقی هم همین عامل است ولی یکی از علت‎‎های مهم شیوع این بیماری‌ها سبک نادرست زندگی و کم‌تحرکی در یزدی‌هاست.

محمدرضا آقایی میبدی مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت استان در گفتگو با خبرنگار یزدبانو بابیان اینکه مرکز یادشده در سال 76 پایه‌گذاری شد و هم‌اکنون 219 نوع خدمات در آن ارائه می‌شود، تصریح کرد: به‌زودی کلینیک و باشگاه درمان چاقی و همچنین کلینیک کبد چرب به این مرکز اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که در سال گذشته انجام شد و همچنین نقش مؤثر رسانه‌ها در زمینه اطلاع‌رسانی خدمات و فرهنگ‌سازی میزان مراجعه مردم برای غربالگری دیابت بیشتر شد.

پیش‌ازاین مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت استان از راه‌اندازی اتوبوس دیابت به‌صورت دائمی در آینده‌ای نزدیک در یزد خبر داده بود؛ وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار یزدبانو مبنی بر وضعیت اتوبوس آبی گفت: در آینده‌ای نزدیک اتوبوس آبی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی خدمات مشاوره‌ پزشکی و پرستاری دیابت، امکانات آموزشی، تجهیزات دیابت و ... ازجمله خدماتی است که در اتوبوس دیابت (اتوبوس آبی) ارائه خواهد شد.

آقایی میبدی مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت استان را از فعال‌ترین مراکز ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف به‌ویژه دیابت عنوان کرد و ادامه داد: تمام هزینه‌ها و خدمات مراقبتی و درمانی و مشاوره‎‎ای مرکز دیابت استان یزد طبق تعرفه دولتی است.

انتهای پیام/ش
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.