شناسه : 38770473

راه اندازی خط ملی اعتیاد در استان


فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد از راه اندازی خط ملی اعتیاد با شماره 09628 خبر داد.

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در مصاحبه با یزدرسا گفت: سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر با مشارکت یکدیگر، خط ملی اعتیاد را با شماره 09628 راه اندازی کرده اند. هدف از این اقدام پیشگیری، درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد می‌باشد.

وی ادامه داد: خط ملی اعتیاد ارائه دهنده مشاوره تلفنی به شهروندان است و بیشتر تماس‌ها دریافتی از طریق خانواده‌های مصرف کننده مواد مخدر می‌باشد. این افراد برای شناخت رفتار صحیح با فرد دارای اعتیاد یا آشنایی با اثرات مخرب مواد اعتیاد آور ناشناخته با این مرکز تماس می‌گیرند.

این مقام مسئول افزود: همچنین افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند می‌توانند برای آشنایی با شیوه و فرآیند درمان و شناخت مراکز معتبر با خط ملی اعتیاد تماس بگیرند و از راهنمایی‌های مشاوران و بانک اطلاعاتی این مجموعه بهره ببرند.

وی تاکید کرد: اطلاع از چگونگی رفتار با فرد معتاد، کنترل شخص معتاد در مواقع بحرانی، آگاهی از انواع مواد مخدر ناشناخته و غیره، ارجاع افراد دارای اعتیاد به مراکز دارای مجوز و معرفی کمپ‌های معتبر در سراسر کشور از جمله خدمات خط ملی اعتیاد (09268) است که به صورت شبانه روزی آماده  پاسخگویی می باشد.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.