شناسه : 38610395
فرماندار شهرستان میبد:

راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز جدید میبد 15 روز به طول می انجامد


فلاح فرماندار میبد از خرید دستگاه اکسیژن ساز و راه اندازی آن تا 15 روز آینده خبر داد.

حسین فلاح فرماندار میبد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به کمبود اکسیژن چند شب پیش در بیمارستان میبد اظهار داشت: با هماهنگی که با صنعتگران و مدیران کارخانه فولاد یزد شد خوشبختانه اکسیژن به موقع رسید و اگر به موقع اکسیژن تامین نمی شد مشکلاتی به وجود می آمد و منجر به فوت چند نفر می شد. 

فرماندار میبد با بیان اینکه سوال مردم این است که آیا مسئولین پیش بینی و برنامه ریزی این شرایط را نمی کردند گفت: واقعیت این است که تعداد بستری ها بالا است و تعداد زیادی از بیماران از دستگاه اکسیژن استفاده می کنند به همین خاطر این اجازه را نمی دهد که ما سریع هماهنگی ها و پیش بینی های لازم را داشته باشیم. 

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی های انجام شده درحال خرید یک دستگاه اکسیژن ساز هستیم که نهایتا ظرف 15 روز آینده این دستگاه اکسیژن ساز فراهم شود. 

فلاح اضافه کرد: با هماهنگی ها و صحبت هایی که با صنعتگران، کارخانه داران و خیرین شده است مبلغی از این دستگاه را فراهم کرده ایم و درحال انتقال این دستگاه هستیم ولی راه اندازی این دستگاه زمان بر است.

فرماندار میبد تاکید کرد: کادر درمان 8 ماه است که در حال خدمت رسانی اند و به دلیل حجم زیاد کار خسته شده اند لذا از مردم انتظار می رود فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک را رعایت کنند تا از این بحران و شرایط حاد عبور کنیم. 

وی ادامه داد: دستگاه اکسیژن ساز فعلی بیمارستان میبد حدود 20 سال کار کرده و اخیراً نیز 7 برابر ظرفیت از آن استفاده شده است بنابراین دچار نقص شد و مجبور شدیم از کپسول های صنعتی استفاده کنیم.

 فلاح در پایان گفت: با همه این اوصاف و خستگی کادر درمان، مردم از لحاظ امکانات و تهیه اکسیژن نگران نباشند انشاالله خیرین و صنعتگران در این شرایط مثل اسفند ماه ما را یاری می کنند تا از این شرایط عبور کنیم.

انتهای پیام/ 

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.