شناسه : 38580420

راه اندازی کلینیک استاندارد در یزد


موافقت با راه اندازی کلینیک استاندارد و گروه پژوهشی صنایع ساختمان اداره کل استاندارد استان یزد، درهفته استاندارد توسط هیات امنا پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران کلیدخورد.

مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: با پیگیری های مستمر مسئولین استاندارد استان طی یک سال گذشته وهمراهی های مقامات استانداری یزد و با توچه به جایگاه خوب منطقه در حوزه صنایع ساختمان و فولاد، این نیاز استان توسط تصمیم گیران مستقر در پایتخت  برآورده شد.

محمد رضا زارع بنادکوکی اظهار داشت: از دغدغه های همیشگی و اصلی مسئولین استاندارد استان، ارتقا بیشتر کیفیت خدمات ارائه شده و محصولات واحدهای تولیدی است که امیدواریم با راه اندازی کلینیک استاندارد و گروه پژوهشی صنایع ساختمان و گرد هم آمدن اساتید دانشگاه ها، پژوهشگران، دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و صنعت گران خدوم و زحمت کش استان، از پله های کیفیت به خوبی صعود کنیم.

وی ادامه داد: قدمت تولید برخی محصولات دراستان یزد نظیر انواع شیرینی جات سنتی، فرآورده های کنجدی، صنایع دستی از قبیل کالاهای سرامیکی، زیلو و مصنوعات فلزات گران بها به چند صد سال می رسد که اکثر آن ها فاقد هرگونه استاندارد ملی هستند که جای امیدواری است، از طریق کلینیک استاندارد و گروه های پژوهشی مرتبط بتوانیم با تدوین استانداردهای پژوهش محور این نقیصه را هم از سر راه برداریم.

این مسئول در پایان گفت: به نظر مسئولین و صاحب نظران اداره کل استاندارد، راه اندازی کلینیک استاندارد و گروه های پژوهشی صنایع مختلف، درواقع حلقه مفقوده ای است که می تواند شکاف موجود و طولانی بین دانشگاه و صنعت را که از گذشته های دور به نسل حاضر رسیده است را پر کرده و از این طریق، بین  دولایه مهم اجتماعی دانشگاه و صنعت ،همزیستی، دوستی و رفاقت، بیش از پیش برقرار شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :