شناسه : 30844153
فرماندار خاتم تاکید کرد


فرماندار خاتم با توجه به تعداد زیاد دام در شهرستان راه اندازی و ساخت کلینیک دامپزشکی را ضروری دانست و خواستار توجه جدی اداره کل دامپزشکی استان یزد به تامین تجهیزات و نیروی مورد نیاز دامپزشکی با توجه به گستردگی منطقه شد.

به گزارش یزد رسا به نقل از طنین خاتم، فرجام فاضلی روز سه شنبه در نشستی با مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به شرایط جغرافیایی شهرستان از لحاظ پرورش و نگهداری دام و بیماری های مشترک بین انسان و دام از فعالیت های مجموعه اداره دامپزشکی برای حفظ بهداشت دام و انسان قدردانی کرد. 

وی همچنین تلاش برای راه اندازی و فعال ساختن کلینیک های دامپزشکی و داروخانه های دامی تاکید کرد.

فرماندار خاتم در ادامه ارتقاء کشتارگاه های شهرستان را از دیگر نیازها و ضرورت ها دانست و یادآور شد: طرحی توسط مسئولان دامپزشکی شهرستان برای بهبود وضعیت کشتارگاه های شهرهای هرات و مروست ارایه شد،امیدواریم با تایید و اجرای این طرح شاهد تحولاتی در این بخش و افزایش کیفی فعالیت ها دامی باشیم.

فاضلی همچنین به بررسی ایجاد یک باب داروخانه دامپزشکی در شهرستان اشاره کرد و گفت : با توجه به درخواست های ارایه شده در این زمینه و وجود سه داروخانه امید واریم ، یک مجوز دیگر نیز در این ارتباط تایید شود.
وی همچنین از اختصاص 22 میلیارد ریال از بودجه شهرستان به بحث دامپزشکی و روند رو به رشد آن نسبت به سال گذشته خبر داد.

در ادامه رئیس شورای شهر هرات مرکز شهرستان خاتم نیز خواستار اصلاح نژاد دامی شد و تاکید کرد که نژاد دام های مناسب در شهرستان شناسایی و معرفی شود.

کرامت تیموری با توجه به اینکه تعداد زیادی دام در این شهرستان وجود دارد و شغل بسیاری از مردم دامپروری است خواستار توجه بیشتر به اصلاح نژاد دام شد.

در این نشست، حداد مدیرکل دامپزشکی استان یزد خواستار ارتقای وضعیت بهداشتی کشتارگاه های شهرهای هرات و مروست شد و قول هرگونه همکاری در تهیه طرح و کمک در جهت بهبود وضعیت موجود داد.

ایرنا/
آدرس کوتاه :