شناسه : 36516611
در خطبه‌های نماز جمعه سراسر استان مطرح شد؛


آیین عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی سراسر استان یزد برگزار شد.

 یزدرسا؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی سراسر استان برگزار شد.

گزیده خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور را در زیر می خوانید:

شهر یزد

استکبار به دنبال کم‌رنگ کردن دین در وجود نسل جوان کشور است

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امام‌جمعه یزد اظهار کرد: استکبار به دنبال کم‌رنگ کردن دین در وجود نسل جوان کشور است، انگلیسی‌ها از صدسال پیش با روی کار آوردن سیستم آموزشی در کشور ما به این کار دامن زدند ولی ما هم بعد از انقلاب کاری در این زمینه نکردیم.

ناصری یزدی اذعان کرد: فضای مجازی یکی از مهم‌ترین راه‌های نفوذ بیگانگان به افکار و باور جوانان ایرانی بوده و عدم استفاده بی‌رویه از فضای مجازی به‌منظور افزایش بصیرت از ضرورت‌های اجرایی برای توسعه بیش‌ازپیش کشور است.

امام‌جمعه یزد توکل به خدا و استقامت را تنها راه به‌زانو درآوردن آمریکا عنوان کرد و افزود: تنها راه به‌زانو درآوردن آمریکا، توکل به خدا و استقامت است زیرا مذاکره و تأکید برای برداشتن تحریم‌ها، دشمن را جری‌تر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در مسئله برجام، موضوع تحریم‌ها را پیچیده و مهم جلوه نداده بودیم و دشمن را در این زمینه بیدار نکرده بودیم و به کار خود ادامه می‌دادیم، آن‌ها این‌گونه ما را با افزایش تحریم‌ها تحت‌فشار قرار نمی‌دادند.

ناصری یزدی اذعان کرد: اعتماد به قول و قرار دشمن هیچ سودی به حال کشور و مردم ندارد و باید همه باقدرت و همبستگی در برابر زیاده‌خواهی‌های آن‌ها ایستادگی کنیم.

وی به نحوه‌ی رفتاری استکبار جهانی با کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: ما به‌هیچ‌عنوان نباید مرعوب دشمن شویم چون شیوه رفتاری استکبار جهانی به این شکل است که اگر کشوری در مقابل آن‌ها ایستادگی کرد عقب‌نشینی می‌کنند ولی اگر از آن‌ها ترسید، آن‌ها نیز باقدرت بیشتر برای آزار و اذیتشان قدم برمی‌دارند.

شهر اردکان

مقاومت؛ استقلال و عزت کشور را حفظ خواهد کرد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر امام‌جمعه اردکان با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم استقلال و عزت کشور ما حفظ شود راهی جز مقاومت وجود ندارد، گفت: با توکل به خداوند تا پای جان مقاومت می‌کنیم و در برابر زیاده‌خواهی دشمنان می‌ایستیم.

وی با بیان اینکه بیش از یک سال است که بعضی از امور کشور ما معطل خارجی‌ها و تصمیمات دیگران شده است و آثار بدی برجای گذاشته است، اظهار کرد: بخشی از این فشار اقتصادی عجیبی که بر ملت ما به‌ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه تحمیل می‌شود و این گرانی‌های بی‌در و پاشنه و سرسام‌آور مربوط به این است که امور مملکت ما موکول به تصمیمات دیگران و خارج از کشور شده است.

امام‌جمعه اردکان با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترین مشکل کشور ما اقتصادی است که نجات اقتصاد کشور با اصلاح الگوی مصرف و با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود، گفت: هم مردم باید تلاش کنند و هم مسئولان؛ کلیدی که امروز و فردا کشور ما را نجات می‌دهد اقتصاد مقاومتی است نه مذاکره با طرف خارجی و چشم دوختن به خارج از کشور.

 شاکر با اشاره به دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند جنابعالی که می‌خواهید کسی را به یک مسئولیتی منصوب کنید و کاری را به کسی بسپارید، دارا بودن خصوصیت تقوا و تعهد در امور مربوطه و مردم را جزو صلاحیت‌های مدیریتی بدانید.

وی با بیان اینکه وقتی من مسئول بخواهم مسئول دیگری را تعیین کنم باید در اینجا تقوا را رعایت کنم و بدانم که وقتی یک شخصی را انتخاب می‌کنم عملکرد او بر عهده من هم هست، تصریح کرد: متأسفانه گاهی در انتصاب مسئولان به‌جای شایسته‌سالاری، کارآمدی و توانمندی ملاک‌های دیگری دیده می‌شود که نه مورد تأیید عقل و نه مورد تأیید شرع است؛ در انتخاب رئیس و مسئول یک اداره نباید ملاک‌هایی چون اینکه فلانی سلیقه سیاسی‌اش چیست و در انتخابات به چه کسی رأی داده است را مدنظر قرار دهیم.

شهربافق

راه موفقیت در مقابل دشمن مقاومت است

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی، امام جمعه بافق با اشاره به دیدار مسئولان کشور با مقام معظم رهبری و رهنمود‌های ایشان گفت: تنها راه موفقیت در مقابل دشمن مقاومت است، نیرویی درونی که می‌تواند بر همه مشکلات کشور غلبه کند.

وی با بیان اینکه آمریکا دو هدف دارد و مردم در برابر هیاهوی آن نمی‌هراسند ادامه داد: ملت ما نمی‌هراسند و ۴۰سال در مقابل تمامی این ترفند‌ها ایستاده اند، که این قدرت، قدرت الهی است.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به اینکه هدف دیگر آمریکا ترساندن مردم است خاطر نشان کرد: مردم نباید از قدرت‌های پوشالی بترسند، آمریکا با مشکلات زیادی روبروست و قرار نیست خدشه‌ای به مردم ایران وارد کند.

وی مذاکره با آمریکا را سمی پر خطر برشمرد و تصریح کرد: آمریکا قصد گرفتن قدرت ما را دارد که مذاکره سبب برآورده شدن این آرزو می‌شود، اما آمریکا قابل اعتماد نیست و نمی‌تواند حکومت ایران را تغییر دهد.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه اقتصاد ما بیمار و وابسته به نفت و خام فروشی است گفت: باید مستقل باشیم و باید نظام بانکی و بودجه آنچنان برنامه ریزی شود که مردم به حقوق خود برسند و از ظرفیت‌های موجود در کشوراستفاده کنند.

وی به تذکرات مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و بیان داشت:باید به رونق تولید و کشاورزی توجه بیشتری شود تا به خودکفایی برسیم و دستمان را مقابل بیگانگان دراز نکنیم.

 

شهرابرکوه

کسی که تسلیم خداست، تسلیم شیطان نمی شود

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه گفت: آمریکا هرچه تلاش و فشار به ایران می آورد ، تا تسلیم شود ، موضع مقتدرانه ایران به آنها نشان داد کسی که تسلیم خداست، تسلیم شیطان نمی شود.

وی با اشاره به دیدار مسئولان نظام با مقام معظم رهبری افزود: ایران در بعد نظامی و سیاسی نسبت به هرگونه ماجراجویی آمریکا هشدار داد به اروپا هشدار جدی و فرصت 60 روزه در مورد برجام داده است.

وی ادامه داد: آمریکار جار و جنجال های رسانه ای ، اعزام بمب افکن و ناوهای جنگی به خلیج فارس را با هدف ایجاد رعب و وحشت به منطقه اعزام کرد، اکنون می گوید ما قصد جنگ با ایران نداریم.

حسینی اضافه کرد: آنها می دانند به فرموده حضرت امام (ره) هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند ، چون تا حالا هرچه تیر داشتند در چله کمان گذاشتند و علیه ملت ایران رها کردند؛ اما با مقاومت شجاعانه و صبورانه این ملت تیرها کمانه کرد و به خودشان برگشت.

وی افزود: اقتدار ایران ، دسیسه های شیطانی آنها را در عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن و دیگر کشورهای منطقه خنثی و بی نتیجه کند .

شهر مهریز

مدیران، بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه خود کنند

حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی، امام جمعه مهریز گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری صادر شد، باید به عنوان نقشه راه مدیران برای برنامه ریزی و جذب جوانان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه مهم و تاریخی گام دوم انقلاب از مسئولان تلاش برای رفع محرومیت را خواستار شدند.

محی الدینی ادامه داد: دل مسئولان باید به طور دائمی برای رفع محرومیت ها بتپد و از شکاف های طبقاتی به شدت بیمناک باشند و در جمهوری اسلامی غفلت از قشرهای نیازمند به هیچ وجه مورد قبول نیست.

خطیب جمعه مهریز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب برای مقابله با طرح آمریکا به چند نمونه اشاره کردند که مهمترین آنها رفع موانع رونق تولید، اعتماد به جوانان و تلاش برنامه ریزی شده و بی وقفه برای خودکفایی به ویژه در زمینه کشاورزی است.

محی الدینی گفت: سهولت کسب و کار به عنوان دستور کار عمومی، رفع نیاز واحدهای تولیدی، پرهیز از اسراف، توجه نکردن به شایعات در فضای مجازی و زیاده روی نکردن در خرید باید مدنظر قرار گیرد .

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :