شناسه : 38441943

رتبه برتر ردیاب دانشجوی دانشگاه یزد در یک چالش بین‌المللی


رئیس روابط عمومی دانشگاه یزد از کسب رتبه سوم ردیاب پیشنهادی دانشجوی دانشگاه یزد در چالش بین المللی ویس درون خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ سعید دشتی زاد، رئیس روابط عمومی دانشگاه یزد گفت: ردیاب پیشنهادی سید مجتبی مروستی‌زاده دانشجوی دکترای رشته مخابرات دانشگاه یزد با نام ال. تی. کامِت (LTCOMET) توانست در رقابت با ردیاب‌هایی از کشور‌های چین، آمریکا، کانادا، آلمان و کره جنوبی، در چالش بین المللی ویس درون (VisDrone) خوش بدرخشد.

او افزود: این ردیاب که کار طراحی و اجرای آن با راهنمایی دکتر حسین قانعی یخدان و مشاوره دکتر شهره کسائی و با همکاری پروفسور لی چنگ و جواد خاقانی از دانشگاه آلبرتای کانادا انجام شده است، توانست با کسب امتیاز ۰.۸۸۹ در دقت و امتیاز ۰.۷۱۱ در موفقیت، رتبه سوم را به دست آورد.

دشتی زاد ادامه داد: در سال‌های اخیر، درک خودکار داده‌های بصری جمع‌آوری شده از هواپیما‌های بدون سرنشین یا پهپاد‌ها با استفاده از روش‌های بینایی کامپیوتر بسیار مورد توجه محققان قرار گرفته است.

رئیس روابط عمومی دانشگاه یزد اظهار داشت: چالش بین‌المللی ویس درون (visDrone) با هدف تحقیقات و توسعه در تحلیل ویدئو روی پلتفرم‌های ربات‌های پرنده، امسال به صورت کارگاه کنفرانس ای. سی. سی. وی ۲۰۲۰ (ECCV۲۰۲۰) و به صورت مشترک با کارگاه یو. ای. ویژن (UAVision) برگزار شد.

او افزود: این سومین دوره از این چالش بین‌المللی پس از چالش‌های برگزار شده در ECCV ۲۰۱۸ و ICCV ۲۰۱۹ است. مجموعه داده‌های این چالش از سوی دوربین‌های مختلف نصب شده روی هواپیما‌های بدون سرنشین، شامل طیف وسیعی از شهرها، محیط‌ها، اشیا و تراکم‌ها است که به همت تیم AISKYEYE در آزمایشگاه یادگیری ماشین و داده‌کاوی دانشگاه تیانجین چین جمع آوری شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :