شناسه : 37396603
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:


سرهنگ رضا پورشمسی گفت:شخصیت هایی امثال رزمنده عزیز حاج حسین خسروخاور، به حق واسطه عنایت و فیض الهی بودند که توانستند در مدت کوتاهی تمدن و اندیشه بشری را دستخوش تغییرات اساسی قرار دهند تا نگاه جدیدی به اندیشه های اسلامی در دنیا اتفاق بیفتد.

به گزارش یزدرسا، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در آیین نکوداشت جانباز 70 درصدی میبدی گفت: امروز همه اندیشمندان علوم انسانی بر این نظریه اتفاق نظر دارند برای آنکه یک اندیشه به فرهنگ تبدیل شود و گسترش پیدا کند و تمدن ساز شود، صدها سال زمان لازم است.
 
وی ادامه داد: اما در سراسر تاریخ تنها اسلام است که 13 سال پس از بعثت پیامبر(ص)، حکومت ناب محمدی را تشکیل داد و طی 15 سال، دو سوم دنیا را تحت سیطره خود قرار داد.
 
پورشمسی تصریح کرد: در دوران انقلاب اسلامی نیز اندیشه های ناب حضرت امام(ره) تمدنی که شاه معلون را پدید آورده بود و اصل فرهنگ ما را دستخوش تغییر داده بود از بین برد و توانست با انطباق حرکت انقلاب با فطرت انسان در یک بازه کوتاه 40 ساله تحولی جهانی ایجاد کند.
 
وی افزود: امروز انقلاب اسلامی یک اندیشه ناب الهی است  که در بسیاری از کشورهای دنیا جاری و ساری است؛ برای  اینکه تغییر سریع  تمدنی در دنیا اتفاق بیفتد و این فرهنگ ناب در دنیا جایگزین شود، واسطه های فیضی بودند که باعث انتقال این فیض الهی از عالم ملکوت به دنیای خاکی بودند.
 
پورشمسی ادامه داد: کسانی بودند که در بستر سربازی ولایت واسطه فیض الهی شدند کسانی که در هشت سال دفاع مقدس، مخلصانه وارد میدان شدند.
 
وی تصریح کرد: شخصیت هایی امثال رزمنده عزیز حاج حسین خسروخاور، به حق واسطه عنایت و فیض الهی بودند که توانستند در مدت کوتاهی تمدن و اندیشه بشری را دستخوش تغییرات اساسی قرار دهند تا نگاه جدیدی به اندیشه های اسلامی در دنیا اتفاق بیفتد.
 
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: امروز افتخار داریم از شخصیتی تجلیل کنیم که جانبازی سرافراز و افتخارنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 
انتهای پیام/م*آدرس کوتاه :