شناسه : 30364797
رتبه 124 کنکور انسانی در خاتم:


رتبه 124 کنکور انسانی گفت: متأسفانه رشته های تحصیلی ای که من به آن ها علاقه بیشتری دارم آینده شغلی مناسبی در کشورمان ندارند.

به گزارش یزدرسا، این روزها بحث داغ بین دانش آموزان وخانواده های آنها نتایج کنکور ورتبه های کسب شده در این امتحان است خبرنگار طنین خاتم، با عرفان شهائیان رتبه  124 کشوری رشته علوم انسانی بهترین رتبه کنکور درشهرستان به گفتگو پرداخته که ماحصل گفتگو را در زیر می خوانید.

از چه زمانی برای کنکور آماده شدید؟

من در تمام طول تحصیل از ابتدایی تا دبیرستان همیشه درس هایم را می خواندم ولی مطالعه به صورت جدی برای کنکور را از سال دوم دبیرستان با مشخص شدن رشته ی تحصیلی ام (علوم انسانی) آغاز کردم.

موفقیت  خود را در کنکوردر چه چیزی می‌دانید؟

تلاش و پشتکار با توکل به خدا و همچنین برنامه ریزی مناسب همراه با پشتیبانی و کمک مادی و معنوی پدر و مادرم و آشنایان که در دوره تحصیلم از هیچ کمکی دریغ نکردند و همچنین کمک معلمانعامل موفقیعت من بود.

به نظر شما علت عدم موفقیت دانش اموزان خاتم درکنکور چیست؟

من بیشترین علت عدم موفقیت دانش آموزان شهرستان خاتم در کنکور را، عدم کنترل و نظارت خانواده ها می دانم.

خانواده باید برای فرزندان از همان سنین کودکی که وارد دبستان می شوند یک جو کتاب خوانی و مطالعه را فراهم کنند تا از همان آغاز دانش آموز به کتاب و کتاب خوانی علاقه مند شود.

یکی دیگر از کارهای که خانواده می تواند انجام دهد، ارتباط داشتن با مدیران و معلمان واطلاع از وضعیت تحصیلی  فرزند خود، تا در صورت وجود خلا و شکاف از همان ابتدا مشکل حل شود.

البته خود دانش آموزان هم باید به تصوری برسند که هر شغل، موقعیت اجتماعی، سربلندی خانواده ها بستگی به تلاش آنان دارد و باید برای به دست آوردن موفقیت سختی کشید نه اینکه با کار های بیهوده وقت ارزشمند خود را از دست بدهند چون سربلندی شهرستان خاتم در گرو سربلندی آنهاست.

فكر كسب این رتبه در كنكور را داشتيد؟

راستش را بخواهید من با توجه به تلاشی که کردم تصور رتبه بهتری در کنکور را داشتم و الان هر زمان که به رتبه ای که کسب کرده ام فکر می کنم ناراحت می شوم ولی هر بار این آیه را در ذهن خود مرور می کنم.

وَ عَسي‏ أَنْ تَکْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَکُمْ وَ عَسي‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ

و بسا چیزی را خوش ندارید و آن برای شما بهتر است، و بسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما بدتر است، و خدا می داند و شما نمی دانید.

توصیه شما به بچه هایی که الان برای کنکوردرس می خوانند چیست؟

توصیه من برای دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند این است که وقت از طلا ارزشمند تر است. قدر زمان را بدانند و  از همین حالا و با یک برنامه ریزی مناسب و البته به دور از افراط به پیش روند و در هر جایی که به مشکل می خورند سعی کنند از هر ابزاری مثل کلاس های آموزشی، کتاب های کمک درسی و آزمون های آزمایشی در صورتی که به آن ها کمک می کند استفاده کنند.

دوست دارید در دانشگاه چه رشته ای تحصیل کنید؟

از هر کس که بپرسید قطعا دوست دارد در دانشگاه های تهران تحصیل کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم چون متاسفانه شرایط تحصیل، امکانات و سطح علمی دانشگاه ها یکسان نیست بنابراین انتخاب بیشتر داوطلبان دانشگاه های پایتخت کشور است.

متأسفانه رشته های تحصیلی ای که من به آن ها علاقه بیشتری دارم آینده شغلی مناسبی در کشورمان ندارند و این هم یکی از صد ها مشکلی است که باعث شده این روز ها بیشتر داوطلبان به سمت رشته های محدودی کشیده شوند ولی با این حال انتخاب من «علوم قضایی و خدمات داد گستری و حقوق» است.

در پایان هم از همه کسانی که در این راه به من کمک کرده اند به خصوص پدر و مادرم، آشنایان، معلمان، مدیران، دوستان، آموزش و پرورش و تمام کسانی که به نحوی چه مستقیم و چه غیر مستقیم مرا یاری کردند تشکر می کنم چون واقعا با هیچ چیزی نمی توانم پاسخ ساعت ها، ماه ها و سال ها کمک و همراهی آنان را بدهم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :