شناسه : 37032999
مدیر حوزه‌ علمیه یزد:


مدیر حوزه‌ علمیه یزد گفت:خوشبختانه حوزه‌های علمیه یزد با دو برنامه جدید و بر اساس نیازهای جامعه، سال تحصیلی را آغاز کرده است.

حجت‌الاسلام محمد شمس مدیر حوزه‌ علمیه یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به آغاز سال جدید تحصیلی حوزه‌های علمیه در یزد اظهار کرد: طبق برنامه پنج ساله حوزه‌های علمیه یزد، در خصوص برادران، طلبه مورد نیاز جذب شده است و برخلاف سایر استان ها دراستان یزد پذیرش هم به لحاظ ثبت نام اولیه و هم در مرحله اخر که مرحله اختبارو تثبیت است مطلوب بوده است به گونه ای که در سال تحصیلی جدید کاهش ورودی طلبه به حوزه‌ها نداشته‌ایم.

حجت السلام شمس درخصوص تطبیق درس‌های حوزه و نیازهای جامعه امروز، تصریح کرد: خوشبختانه حوزه‌های علمیه یزد با دو برنامه جدید و بر اساس نیازهای جامعه، سال تحصیلی را آغاز کرده است و درکنار این برنامه‌ها رشته‌های تخصصی مورد نیاز جامعه تاسیس شده است به ویژه در حوزه‌های یزد هفت رشته تخصصی تدریس می شود که امیدواریم در پنج سال اینده به بیست رشته تخصصی افزایش پیدا کند.

*** حوزه علمیه یزد یکی از چهارحوزه برترکشور است

وی اظهارداشت : معدل اموزشی حوزه علمیه یزد نسبت به سال گذشته یک و شصت صدم نمره افزایش پیداکرده و به نزدیک 16.63 رسیده است که این نشان از رشد خوب حوزه های علمیه یزد درسطح کشوردارد و شاید بتوان گفت حوزه علمیه یزد یکی از چهارحوزه برترکشور است.

مدیرحوزه علمیه یزد هدف اصلی حوزه علمیه تربیت سربازان امام زمان دانست و افزود: تربیت نیروهایی که مردم را هدایت کنند چرا که انچه که برای هدایت مردم مورد نیاز است وظیفه حوزه های علمیه است که انها را انجام دهد و درکنار ان کلاس هایی برای طلبه ها داشته باشد لذا دربحث تبلیغ و هدایت مردم رشته های مختلفی وجود دارد که یکی بحث منبر رفتن و بیان احکام و دیگری بحث اعتقادات و بحث کلامی و بحث های قرانی است.

*** بخاطر نداشتن بودجه برنامه ای را تعطیل نکردیم

شمس درخصوص مشکلات حوزه‌های‌ علمیه یزد نیز عنوان کرد: یکی از مشکلات عمده    حوزه‌های علمیه نداشتن بودجه است به عبارتی دیگر شهریه طلبه ها واقعا خیلی کم است و  نداشتن بودجه مهمترین مسئله کل حوزه ها است.

وی ادامه داد: وقتی هم که بودجه نباشد بدیهی است که برخی از برنامه ها تعطیل می شود اما با این وجود و با لطف خداوند تا به حال در حوزه علمیه یزد بخاطر نداشتن بودجه برنامه ای را تعطیل نکردیم وهمه برنامه ها با لطف خداوند انجام شده است چون معتقدیم که خود خداوند مکلف روزی طالب علم است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :