شناسه : 36032674
فرماندار اشكذر مطرح کرد


فرماندار شهرستان اشكذر از رشد هزار برابری کارخانه‌های مستقر در این شهرستان نسبت به قبل از انقلاب خبر داد.

به گزارش یزدرسا، فرماندار شهرستان اشكذر صبح امروز در نشستي با اصحاب رسانه كه به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي برگزار شد، اظهار كرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان اشکذر در این ۴۰ سال البته و قطعاً انسان دارید که مقایسه عملکرد نظام جمهوري اسلامي با قبل از انقلاب يك قیاس مع‌الفارق است و تفاوت آن از زمین تا آسمان است.

محمدعلی شاه‌حسینی با اشاره به اينكه شهرستان اشکذر نزدیک‌ترین شهرستان به مرکز استان بوده و در سال ۷۶ شکل‌گرفته است، خاطرنشان كرد: اشكذر از بدو انقلاب در حوزه صنعتي و كشاورزي پيشرفت چشمگيري داشته است.

وي ادامه داد: بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی ازلحاظ تعداد و مساحت و همچنین بزرگ‌ترین نیروگاه‌های برق استان در شهرستان اشکذر مستقر هستند.

شاه‌حسيني با اشاره به اينكه اشكذر جمعیتی نزدیک به ۳۴ هزار نفر دارد، تصريح كرد: عده‌ای می‌گویند این پول و این سرمایه دست هرکسی بود، همين کارها را انجام می‌داد؛ می‌بینیم که قبل از انقلاب در این شهرستان تنها یک کارخانه بود اما اکنون نزدیک به ۱۰۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در این شهرستان با ۱۸ هزار کارگر فعال هستند.

اين مقام مسئول اذعان كرد: 85 درصد برق استان يزد از نيروگاه‌هاي فعال در اشكذر تأمین مي‌شود؛ امروز بزرگ‌ترین نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق جنوب شرق کشور در شهرستان اشکذر فعال است.

فعاليت بزرگترين كشتارگاه طيور جنوب شرق كشور در اشكذر

وي با اشاره به اينكه «آب» بزرگ‌ترین مشكل استان يزد است، اظهار كرد: از افتخارات شهرستان اشكذر اين است كه مصرف آب به‌صورت دانش‌بنیان را پياده كرديم؛ در حال حاضر 4 میلیون متر سطح زیر کشت متنوع گلخانه‌اي داریم و در برخي از کشت‌ها مصرف آب را تا یک‌سوم تقلیل داده‌ايم.

شاه‌حسینی گفت: اشكذر ذاتاً سرزمين كشاورزي نيست اما با تدابير صورت گرفته توانستيم رتبه سوم توليد محصولات كشاورزي را به دست آوريم.

اين مقام مسئول با بيان اينكه جوانان اشكذر بر اين باورند كه می‌توان با امكانات حداقلي هم اشتغال ايجاد كرد، خاطرنشان كرد: اقتصاد مقاومتی ازجمله موارد موردتوجه در شهرستان اشكذر است و خوشبختانه کارهای بسیار خوبی انجام‌گرفته است؛ از مشاغل خانگی تا مشاغل خرد و کلان به‌ویژه در بخش کشاورزی.

وي تصريح كرد: بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کشتارگاه جنوب شرق کشور با 30 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و پرداخت تسهيلات از سوي دولت در شهرستان اشکذر وجود دارد.

تلاش مي‌كنيم مشكلات مجود را رفع كنيم

فرماندار اشكذر با بيان اينكه تقریباً تمامی نقاط شهرستان اشکذر به‌جز سه روستا از نعمت گاز برخوردار است، اظهار كرد: امروز آب‌رسانی بسیاری از روستاها را به‌صورت سیار انجام می‌دهیم؛ بحث انتقال آب به روستاهای خضرآباد با احداث مجتمع امام حسین بااعتبار ۲۶ میلیارد تومان اولین فاز آن در دهه فجر افتتاح خواهد شد و مشکل تأمین شرب این منطقه حل خواهد شد.

وي با بيان اينكه در حوزه زیرساخت‌هاي ارتباطي پوشش سرسری تلفن همراه و تلفن ثابت با ضريب نفوذ 100 درصدي را در اشكذر داريم، گفت: درزمینه راهداري تقریباً 80 درصد جاده‌هاي شهرستان قابل‌قبول است و سعي مي‌كنيم مشكلات موجود در اين زمينه را رفع كنيم.

شاه‌حسيني با اشاره به پیشرفت‌های شهرستان اشكذر در حوزه آموزش و كسب رتبه برتر كنكور طي 4 سال توسط اين شهرستان، اذعان كرد: در حال حاضر ۳ واحد آموزش عالی با ۳ هزار دانشجو در شهرستان اشکذر فعال است.

فرماندار اشكذر گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۳۳ طرح در حوزه‌های مختلف بااعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهاي پيام/3857

 
آدرس کوتاه :