شناسه : 31525553
مدیر کمیته امداد شهرستان میبد مطرح کرد


مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت: ۷۲۴ میلیون تومان زکات مستحب در شش‌ماهه نخست سال جاری در شهرستان میبد جمع‌آوری و در جهت رفع مشکل محرومان هزینه شد.

به گزارش یزد رسا به نقل از میبد خبر، حسین زین‌الدینی، مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به رشد ۲۷ برابری پرداخت زکات در این شهرستان گفت: ۷۲۴ میلیون تومان زکات مستحب در شش‌ماهه نخست سال جاری در شهرستان میبد جمع‌آوری و در جهت رفع مشکل محرومان هزینه شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره بر ضرورت ترویج و احیای پرداخت زکات بیان کرد: ترویج و نهادینه شدن فرهنگ زکات، عدالت اجتماعی در جامعه را محقق می‌سازد و آگاهی مردم از منفعت پرداخت زکات، افزایش اقبال مردم برای ادای این فریضه الهی را به همراه دارد و با اجرای این فریضه، زمینه ریشه‌کنی فقر فراهم می‌شود.

وی بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در بین فقرا و نیازمندان همان محل توزیع می‌شود، افزود: ۱۰۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان هزینه شده است.زکات جمع‌آوری‌شده برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت، کمک‌معیشت، درمان و مسکن نیازمندان شهرستان میبد اختصاص یافت.

وی بابیان اینکه نیکوکاران شهرستان میبد در اجرای طرح‌های مختلفی با این نهاد همکاری دارند، یادآور شد: طرح‌های اکرام ایتام و محسنین (حمایت از خانواده‌های نیازمند غیر یتیم)، صدقات، زکات، اطعام، کوثر (تأمین جهیزیه)، شفا (کمک به درمان مددجویان)، مفتاح الجنه (بازدید مسئولان از منازل مددجویان)، جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها، شوق زیارت (مشارکت در اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی)، رضوان (کمک به ساخت منزل مددجویان)، فطریه و کفاره، نذر قربانی، عقیقه ازجمله این طرح‌های مشارکتی است.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :