شناسه : 29353633

رشد 34 درصدی درآمدهای گمرک یزد


مدیرکل گمرک استان یزد از رشد درآمدهای گمرک یزد خبر داد و گفت: درآمدهای وصولی این گمرک در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن 34 درصد رشد داشته است.

به گزارش یزدرسا، مهرداد پیرحیاتی اظهارداشت: درآمدهای وصولی گمرک یزد در سال 1395 با 34 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از  526 میلیارد ریال رسید.

وی ادامه داد: این در حالی است که میزان واردات گمرک یزد در سال گذشته از نظر وزن یک درصد کاهش و از نظر ارزش بدون تغییر بوده است.

مدیرکل گمرک استان یزد با اشاره به رشد چشمگیر درآمدها در سال گذشته، افزود:  گمرک یزد علاوه بر موفقیت در وصول حقوق ورودی در بخش وصول عوارض و سایر درآمدها نیز توفیقات قابل توجهی داشته است و  وصول عوارض برای وزارتخانه ها،سازمان های دولتی و یا سازمان های عمومی غیر دولتی از جمله اقدامات گمرک در حوزه وصول عواید دولت بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین عملکرد گمرک یزد در بخش وصول مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی که در ردیف درآمدی سازمان مالیاتی درج می گردد در سال ۹۵ بیش از 144 میلیارد و 871 میلیون ریال بوده است.

وی عمده ترین دلایل افزایش درآمدهای گمرکی در سال ۱۳۹۵ را پیاده سازی و اجرای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی در گمرک از طریق سامانه جامع گمرکی وپنجره واحد تجارت فرامرزی ، الکترونیکی شدن تشریفات گمرکی،راه اندازی سامانه شناسه ارزش(TSC)،هوشمندسازی وافزایش نظارت ها و کنترل های گمرکی و تلاش مضاعف کارکنان خدوم و زحمتکش این گمرک ذکر است.

 روابط عمومی گمرک یزد
آدرس کوتاه :