شناسه : 28656561
خطیب جمعه زارچ:


خطیب جمعه زارچ گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی کاندیداها ضروری است.

به گزارش یزدرسا، امام جمعه زارچ در خطبه های این هفته اظهار کرد: انتخاب شایسته ترین در انتخابات یک امر فطری و عقلی است و اگر کسی شایسته ترین را انتخاب نکرد بدانید او به عقل و فطرتش عمل نکرده است.

حجت الاسلام محمود دهقان افزود: انسان در انتخاب یک میوه در بازار ، بهترین را انتخاب می کند. در مقام ریاست جمهوری 4 سال سرنوشت کشور را به دست فرد منتخب می سپاریم و لذا باید در آنجا هم بهترین را انتخاب کرد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم شایسته ترین و اصلح را انتخاب کنیم باید به گذشته آنها توجه داشته باشیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی در طول عمر خود بسیاری از جریانات را مورد آزمایش قرار داده است و ما امروز به راحتی می توانیم بفهمیم کدام جریان هم به فکر دین ماست و هم به فکر دنیای ما است.

دهقان ادامه داد: مولا علی می فرماید اگر امر بر شما مشتبه شد ببینید با چه کسانی رفت و آمد دارند و چه کسانی حامی آنها هستند. اگر حامیانشان بر دین خدا هستند، آنها هم بر دین خدا هستند.

وی با عنوان اینکه کاندیدا باید.شجاعت در برابر دشمن داشته باشد، افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان توصیه کردند به ننترسیدن از دشمن و سپس فرمودند اگر می خواهید بترسید از طرف خودتان بترسید نه از طرف مردم.

خطیب جمعه زارچ نکته بعد در مورد انتخابات رعایت اخلاق است هم برای کاندیداها و هم برای مردم چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری دانست و بیان کرد: امام صادق ع می فرمایند اگر انسان درباره مومنی حرف بزند و بخواهد او را در جامعه بدنام کند، خداوند او را از ولایت خود بیرون می کند و در ولایت شیطان داخل میکند و حتی شیطان نیز او را نمی پذیرد.

وی تاکید کرد: کاندیدا ها و کسانی که برای آنها تبلیغات می کنند باید این روایت را سرلوحه کار خود قرار بدهند مخصوصا جوان ها در فضای مجازی خیلی باید دقت کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :