شناسه : 38784511

رفع تصرف 58 هزار متر از اراضی ملی در اشکذر


رئیس دادگستری شهرستان اشکذر گفت: از خرداد ماه سال جاری تاکنون برای 58 هزار و 540 متر از اراضی ملی در شهرستان اشکذر حکم رفع تصرف صادر گردید.

به گزارش یزدرسا؛ محمدحسین دهقانی زاده در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی، افزود: بخشی از احکام صادره اجرا شده و از اراضی رفع تصرف شده و بخشی نیز هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

این مقام قضایی اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی ذی ربط ضمن همکاری و تعامل با دستگاه قضا لازم است به محض قطعیت آرای صادره نسبت به فراهم نمودن زمینه اجرا و اعاده اراضی به دولت اقدام نمایند.

وی بررسی وضعیت اراضی واگذار شده را امری ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به طرح دعوا در این رابطه، که حکایت از بلاتکلیف بودن چندین ساله اراضی دارد، کلیه نهادها و دستگاه های اجرایی که اقدام به واگذاری اراضی جهت اجرای طرح های کشاورزی، صنعتی، دامپروری و غیره نموده اند با یک برنامه واحد و زمان بندی شده باید نسبت به بررسی و پایش تمام واگذاری ها اقدام کنند.

دهقانی زاده افزود: در رابطه با اشخاصی که طرح های خود را اجرا ننموده اند اقدام مقتضی جهت فسخ قراردادها، طرح دعوا در دادگستری و اعاده اراضی به دولت جهت واگذاری ذخایر ملی به مجریان واقعی طرح ها صورت پذیرد.

لازم به ذکر است در این جلسه فرماندار، اعضای شورای تامین و روسای ادارت ثبت اسناد و املاک،منابع طبیعی ،مسکن و شهرسازی و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.