شناسه : 36663788
مسئول تربیت‌بدنی سپاه الغدیر یزد خبر داد


مسئول تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد از برگزاری هفتمین دوره المپیاد ورزشی بسیج مساجد و محلات استان یزد در روز جمعه 28 تیرماه خبر داد.

محمد مهدی نیکونژاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از برگزاری هفتمین دوره المپیاد ورزشی بسیج مساجد و محلات استان یزد در  روز جمعه 28 تیرماه خبر داد و گفت: این رقابت‌ها با حضور ورزشکاران منتخب تیم‌های مختلف ورزشی در 10 رشته مجزا در شهر یزد به میزبانی سپاه الغدیر استان و باشگاه ورزشی فرهنگی مقاومت برگزار می‌شود.

وی ادامه دداد: این رشته‌های ورزشی شامل رشته‌های کاراته، ووشو، جودو، تکواندو، کشتی، تیراندازی، تیر و کمان، کشتی پهلوانی و باستانی و شنا است و  نواحی 12 گانه مقاومت بسیج استان یزد ورزشکاران منتخب از رقابت‌های سطح ناحیه خود را برای حضور در هفتمین المپیاد ورزشی بسیج به مرکز استان اعزام می‌کنند.

مسئول تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه هفتمین المپیاد ورزشی بسیج با گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود، افزود: افتتاحیه این رقابت‌ها در گلزار شهدای خلدبرین و در جوار مدفن پاک شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود و عموم مردم، بسیجیان و ورزشکاران دعوت می‌کنیم تا در این مراسم حضور یابند.

نیکونژاد گفت: منتخبین هفتمین المپیاد ورزشی بسیج مساجد و محلات استان در رشته‌های مختلف به مسابقات المپیاد کشوری بسیجیان که در شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود اعزام می‌شوند.

وی در خصوص تعداد بسیجیان ورزشکار در این رقابت‌ها گفت افزود: رقابت‌های ورزشی بسیج در سه سطح برگزار می‌شود که  المپیاد ورزشی بسیج در سطح بعدی آن قرار دارد، سطح اول رقابت‌ها در پایگاه‌های مقاومت بسیج استان برگزار می‌شود که براین اساس تقریبا 20 هزار نفر در آن حضور دارند، سطح دوم رقابت‌ها، با حضور منتخبین پایگاه‌ها در مسابقات قهرمانی حوزه‌های مقاومت برگزار می‌شود و ورزشکاران منتخب این سطح نیز در رقابت‌های نواحی حضور پیدا می‌کنند و در نهایت منتخبین سطح سوم، به المپیاد ورزشی بسیج راه پیدا می‌کنند.

نیکونژاد افزود: به منتخبین هفتمین المپیاد ورزشی بسیج مساجد و محلات استان، حکم و مدال قهرمانی اهدا می‌شود و در صورت جذب اعتیار لازم هدایایی نیز به آنها تعلق می‌گیرد، ضمن اینکه برندگان این رقابت‌ها به صورت رایگان و با هزینه باشگاه مقاومت و تربیت بدنی سپاه الغدیر استان به رقابت‌های کشوری اعزام می‌شوند.

وی در خصوص حمایت بسیج از منتخبان المپیادهای ورزشی بسیج گفت: تفاهمنامه‌ای بین سازمان ورزش بسیج و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی به امضا رسیده است مبنی بر اینکه درصدی از اعضای تیم ملی رشته‌های مختلف ورزشی از منتخبین رقابت‌های بسیج کشوری و بخشی دیگر از رقابت‌های لیگ‌ها و فدراسیون‌های ورزشی باشند.

مسئول تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد ادامه داد: در واقع بسیج  پروتکلی را برای حضور در عرصه‌های المپیکی و قهرمانی ملی فراهم کرده تا ورزشکار بتواند حضور خود در سطح مبتدی یک رشته ورزشی تا سطح قهرمانی را به کمتر از سه سال برساند و با این اقدام یک ورزشکار در مناطق محروم استان از کانال بسیج می‌تواند خود را در عرصه‌های ملی و قهرمانی برساند و حائز رتبه شود در حالی که چنانچه بسیج در این زمینه ورود پیدا نمی‌کرد این امکان وجود نداشت.

نیکونژاد در خصوص درخشش بسیجیان استان در رقابت‌های ورزشی ملی و بین المللی گفت: در این رقابت‌ها شاهد شکوفایی استعدادهای بسیار خوبی در استان بودیم، به گونه‌ای که در عرصه تیراندازی نائب قهرمانی آسیا، در رشته تیرو کمان جایگاه نائب قهرمانی جهان و در رشته تنیس روی میز حائز رتبه‌های ملی و بین المللی شدیم.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :