شناسه : 37537271
توسط امام جمعه یزد صورت گرفت


آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در مراسم شورای فرهنگ عمومی استان از پوستر طرح ملی فهما رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ حجت الاسلام مظفر سالاری با اشاره به اهمیت ثبت اطلاعات و تحلیل داده ها برای برنامه ریزی بهتر و موثرتر در زمینه فعالیت های کانون های مساجد گفت: سامانه ملی فهما در فاز نخست به ثبت فعالیت های 25 هزار کانون در سطح کشور پرداخته که سهم استان یزد 770 کانون از مجموع 826 بوده است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد افزود: تعداد اعضای ثبت شده کانون های مساجد یزد در سامانه بچه های مسجد تاکنون 57 هزار 668 نفر است و بر این اساس می توان پیش بینی کرد که کانون های مساجد کشور بزرگترین تشکل مردم نهاد دینی کشور است.


وی بیان کرد: استان یزد در حال حاضر در میان ده کانون برتر کشور، سه کانون نماینده دارد که امیدواریم بتوانیم این سه کانون را در سطح برتر کشوری حفظ کنیم.
حجت الاسلام مظفر سالاری خاطرنشان کرد: استان یزد در مجموع تاکنون جز ده استان برتر کشور در سامانه بچه های مسجد قرار دارد و بدست آوردن عنوان پایتخت فهما نیز چندان دور از دسترس نیست.
وی همچنین در پایان به معرفی شاخص های هشتگانه فهما پرداخت و حمایت و همراهی مسئولان استان را در برگزاری هرچه بهتر این طرح ملی را خواستار شد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :