شناسه : 35830688
عضو شورای شهر یزد:


عضو شورای شهر یزد گفت: اینکه چه مقدار هزینه دفتر شهردار شده من اطلاعی از میزان دقیق هزینه ندارم اما به طور کلی درخواست ما از شهردار محترم این است که در هزینه‌ها مراعات بیت‌المال بشود.

محسن ابوترابی در خصوص هزینه یک میلیاردی برای تنها دو دفتر از شهرداری یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا گفت: این موضوع باید بررسی شود، مباحثی بود قبلا مبنی بر اینکه در مجموعه شهرداری کارهای بازسازی انجام گرفته است، یک بخشی‌اش قطعا اسراف بوده و البته بخشی‌اش هم لازم بوده که ما تردید نداریم. لذا با توجه به شرایط خاص اقتصادی که در آن قرار داریم باید توجه شود که اسراف نشود و درخواست ما هم این است.

وی خاطرنشان کرد: البته مبلغی که برای این امر هزینه شده مشخص نیست و باید مبلغ واقعی مشخص شود. اما در مجموع توصیه ما به مدیران شهرداری این است که با توجه به وضعیت اقتصادی و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، هزینه‌ها باید حساب شده باشد و ریخت و پاش صورت نگیرد و بیت المال ضایع نشود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد تأکید کرد: البته اصل بازسازی و زیباسازی در آن حدی که لازم و ضروری است، مشکلی ندارد اما ریخت و پاش قابل دفاع نیست و باید در هزینه‌ها به الویت‌های اصلی بپردازیم چرا که بیت‌المال است و پولی است که از مردم گرفته می‌شود.

ابوترابی در پایان تصریح کرد: اما اینکه چه مقدار هزینه دفتر شهردار شده من اطلاعی از میزان دقیق هزینه ندارم اما به طور کلی درخواست ما از شهردار محترم این است که در هزینه‌ها مراعات بیت المال بشود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضعف در فضاسازی شهر یزد در ایام خاص اظهار کرد: فضاسازی شهری در ایام خاص مخصوصا در مناسبت‌های مذهبی باید انجام بشود که البته این کار آنگونه که باید انجام نگرفته است و در این ارتباط گله‌مند بوده‌ایم.

وی افزود: مثلا در ایام شهادت‌ها و تولدهای ائمه اطهار علیهم‌السلام انتظار این است که چهره و فضای شهر متناسب با این ایام باشد که متاسفانه اینگونه نیست؛ حتی برای ایام و مناسبت‌های سیاسی نیز آنگونه که باید کار نشده است.

عوض شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: البته آقایان یک سری توجیهاتی دارند و مثلا می‌گویند بنر گران شده و بحث‌هایی مشابه را مطرح می‌کنند؛ اما می‌شود با طراحی بسیار زیبا و هزینه کم چهره شهر را با توجه به مناسبت‌های مذهبی تغییر داد.

ابوترابی یادآور شد: شأن شهر دارالعباده این است که اگر کسی وارد آن می‌شود باید متوجه شود که اینجا یک شهر مذهبی و شهری با هویت و با اصالت و حسینیه ایران و مهد علم و تقوا است. اما متاسفانه مدتی است که این مسئله کمرنگ‌تر شده و هرچند دوستان زحماتی هم می‌کشند و سرمایه‌گذاری می‌کنند اما باید توجه‌شان به این مسائل بشتر باشد.

وی اضافه کرد: این موضوع البته در کمیسیون فرهنگی هم مطرح شد و مدنظر رئیس کمیسیون فرهنگی شورا هم همین بود که باید فضای شهر  متفاوت باشد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد: البته من فکر می‌کنم باید مردم را هم درگیر کنیم و آن‌ها خودشان از این موضوعات حمایت کنند و بیشتر مردمی باشد. یک‌سری فضاها هم هست که بیشتر خود ما باید ورود کنیم و می‌توانیم با طراحی مناسب چهره شهر را در شأن شهر درالعباده ایجاد کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :