شناسه : 32824453


نشست همکاری حوزه علمیه وآموزش و پرورش یزد برگزار شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از عصر فرهنگ؛ «حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد ، در نشست همکاری حوزه علمیه وآموزش و پرورش که با حضور مدیر ارزیابی ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ، مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران شهر یزد،  برگزار شد ، با اشاره به اینکه طلاب و اساتید حوزه‌ علمیه خواهران در سال های اخیر همکاری های خوبی با آموزش و پرورش داشته اند، تصریح کرد: اعزام مبلغ به عنوان مشاور مذهبی ، مبلغ طرح امین، ائمه جماعت، مربی حلقه های معرفت ، معلم قرانی و... از جمله همکاری های حوزه علمیه خواهران با آموزش و پرورش بوده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با اذعان به ارتباط و تعامل خوب آموزش و پرورش و حوزه علمیه خواهران،  افزود: گاهی شاهد عدم  تعامل و همکاری مدیر و معاونین مدارس  با مبلغ اعزامی و  عدم تامین هزینه ایاب و ذهاب  و حق الزحمه مبلغ توسط مدارس هستیم ، که لازم است تدابیری جهت رفع این مشکل اندیشیده شود .

در ادامه نشست مدیران و معاونین مدارس علمیه خواهران شهر یزد به بیان نظرات خود در زمینه تبلیغ موفق در مدارس آموزش و پرورش پرداختند و پس از بیان انتقادات ، پیشنهادات خود را در جهت همکاری بهتر و بیشتر حوزه علمیه خواهران و آموزش و پرورش اعلام نمودند.

گفتنی است ؛ در نظر گرفتن بودجه دولتی برای مدارسی که دارای مبلغ ثابت هستند، در نظر گرفتن امتیاز توسط آموزش و پرورش برای دبیرستانهایی که علاوه بر قبولی کنکور، قبولی حوزه علمیه خواهران را دارند،  همکاری آموزش و پرورش در برگزاری اردوی راهیان نور برای دانش آموزانی که از مقطع سیکل به حوزه علمیه وارد می شوند ، اختصاص سهمیه بیشتر جهت جذب طلاب در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش، توجه بیشتر به پرداخت حق الزحمه مبلغان طرح امین و ائمه جماعت خواهرو... از جمله پیشنهاداتی بود که در این نشست  توسط شرکت کنندگان مطرح شد.

در پایان آقای ملکی، ضمن تشکر از انتقادات و پیشنهادات مدیران مدارس علمیه خواهران یزد، بعضی از پیشنهادات را به کمیته استانی همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش ارجاع داد و برخی دیگر از پیشنهادات را در دستور کار خود در جلسات ستاد مرکزی همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، قرار داد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :