شناسه : 39535384
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد:

زندان عاقبت نفوذ و کارچاق کنی در دادگستری یزد/مردم فریب سودجویان را نخورند


رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری یک باند اعمال نفوذ و کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی خبر داد

مجید فرهمندزاده رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا از شناسایی و دستگیری یک باند اعمال نفوذ و کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی خبر داد و اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی‌بر پیشنهاد اخذ وجه در قبال پیگیری پرونده قضایی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان حفاظت و اطلاعات استان قرار گرفت.

فرهمند زاده افزود: پس‌از بررسی‌های دقیق و اقدامات اطلاعاتی مشخص شد فردی با جمع‌آوری اطلاعات پرونده‌های قضایی و ارائه آن به طرفین پرونده نسبت‌ به جلب اعتماد سوژه موردنظر خود اقدام تا از این طریق به منافع نامشروع دست یابد.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با همدستی چند تن دیگر و از طریق خارج کردن اطلاعات و اسناد پرونده قضایی نسبت‌به جلب اعتماد افراد مورد نظر اقدام و از این طریق موفق به دریافت مبالغی نیز شده است.

 رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری یزد اذعان کرد: در این رابطه و با دستور مقام قضایی دو نفر از افراد این باند به اتهام افشای اسرار حرفه‌ای، ربودن و خارج کردن اسناد و اوراق پرونده‌های قضایی، ادعای اعمال نفوذ و اخذ رشوه دستگیر و با صدور قرار متناسب روانه زندان شدند.

 این مقام قضایی در پایان ضمن تأکید بر قاطعیت مجموعه نظارتی دادگستری استان در برخورد با هرگونه فساد درون و برون سازمانی و هشدار به شهروندان و مراجعین به مجموعه های قضایی، اظهار داشت: مردم فریب ادعای واهی برخی از افراد سودجو اعم از افراد مرتبط یا غیر مرتبط با دستگاه قضا که ادعای اعمال نفوذ در پرونده های قضایی دارند را نخورده و در صورت مواجه شدن با هرگونه مورد مشکوک در اسرع وقت با سامانه گویای ۱۵۸۰ ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری تماس حاصل نمایند.

انتهای یپام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.