شناسه : 37776852
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در حال حاضر 130 تخت بخش آی سی یو توسط بیماران کرونایی اشغال است و با توجه به افزایش مراجعین بدحال به بیمارستان ها، در آینده به تعداد بیشتری از تخت ICU نیاز و زنگ خطر جدی در استان به صدا درآمده است.

به گزارش یزدرسا، ابراهیم سلمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ١٩ در استان، از دو هزار و 12 نفر نمونه گیری انجام شده است که جواب آزمایش هزار و 128 نفر مثبت گزارش شده است.

وی با اشاره به آمار کاهش بیماران بستری در بیمارستان های شهید صدوقی، میبد و اردکان افزود: حدود 50 تخت از تعداد تخت های اشغال شده توسط بیماران كروناویروس در بیمارستان های امام جعفر صادق میبد و ضیایی اردكان کاهش یافته است و یك بخش (30 تخت) از بخش های عفونی بیمارستان شهید صدوقی نیز غیر فعال گردیده است.

سلمانی تصریح کرد: هر چند کاهش موارد بستری را در چند روز اخیر شاهد بودیم ولی تعداد بیماران بدحال به نسبت کل بیماران بستری افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 130 تخت بخش آی سی یو توسط بیماران کرونایی اشغال است و با توجه به افزایش مراجعین بدحال به بیمارستان ها، در آینده به تعداد بیشتری از تخت ICU نیاز و زنگ خطر جدی در استان به صدا درآمده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: هم چنین در بیمارستان شهدای كارگر نیز 70 درصد تخت های اختصاص داده شده به بیماران کرونایی (36 تخت) توسط این بیماران اشغال گردیده است.

سلمانی با اشاره به سی تی های انجام شده در بیمارستان شهید صدوقی گفت: در 40 روز گذشته، دو هزار و 58 سی تی در این بیمارستان انجام شده است که هزار و 11 نفر به صورت سرپایی درمان، 403 نفر در بخش اورژانس بستری و 646 نفر در بخش های بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: در مجموع در بیمارستان های شهید رهنمون و اردکان، هزار و 182 مورد سی تی و در بیمارستان میبد هزار و 188 مورد سی تی ریه انجام شده است.

سلمانی با اشاره به تعطیلی اصناف غیرضروری و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان، تاکید کرد: هم استانی ها از برگزاری دورهمی های خانوادگی و تردد غیرضروری در سطح شهر جدا خودداری کرده و برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا ویروس در خانه بمانند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :