شناسه : 35149487
بخشدار ندوشن مطرح کرد

سارقین جدی ترین تهدید برای آثار باستانی ندوشن هستند


بخشدار ندوشن گفت: متاسفانه سارقان و افراد سودجو، در بسیاری از آثار، ابنیه و خانه های قدیمی به حفاری اقدام کرده اند که در موارد متعددی بخشی از بنا نیز به خاطر حفاری ها تخریب شده است.

به گزارش به گزارش یزدرسا، سید بهروز موسوی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص مسایل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ندوشن بیان داشت: توجه به میراث فرهنگی و توسعه گردشگری، توسعه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در بازدید های دوره ای از آثار و ابنیه تاریخی ندوشن متاسفانه مشاهده شد سارقان و افراد سودجو در بسیاری از آثار، ابنیه و خانه های قدیمی به حفاری اقدام کرده اند که در موارد متعددی بخشی از بناها نیز به خاطر حفاری ها تخریب شده است.

بخشدار ندوشن استفاده نامطلوب از خانه های بلاصاحب و بدون تکلیف در بافت تاریخی را یادآور شد و تصریح داشت: طی ضرب الاجلی که در روزهای آتی مشخص خواهد شد، صاحبان منازل قدیمی که به حال خود رها شده است می بایست نسبت به نصب درب و پیکر مناسب اقدام کنند.

موسوی حذف مراقب آثار مهمترین دلیل تخریب طبیعی و غیر طبیعی آثار و ابنیه تاریخی ندوشن عنوان کرد و گفت: پشت بام های منازل بافت تاریخی به دلیل عدم نظارت به وضعیت بسیار نامطلوب و ناهمگونی در آمده است که شایسته است میراث فرهنگی استان و شهرستان با تامین مصالح مورد نیاز نسبت به احیا آن اقدام کنند.

وی در پایان خواستار نظارت جدی میراث فرهنگی شهرستان و نیز گشت زنی مداوم نیروی انتظامی در بافت تاریخی ندوشن شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :