شناسه : 32974418
علاوه بر آب انتقالی خلیج فارس؛

سالانه حدود 3 میلیون متر مکعب آب فاضلاب اردکان نصیب چادرملو مي‌شود


مدیر عامل شرکت معدنی صنعتی چادرملو گفت: با بهره برداری از طرح فاضلاب اردکان سالانه 2 میلیون و 900 هزار متر مکعب آب به مجتمع چادرملو منتقل می‌شود.

به گزارش یزدرسا، محمود مصری نژاد در مصاحبه با اردکان گویا گفت: از آنجا که تفکر و اندیشه مدیران این شرکت همواره در جهت توسعه فعالیت ها با هدف ایجاد ارزش افزوده در مواد تولیدی بوده است هم اکنون طرح احداث کارخانه احیاء مستقیم و فولاد چادرملو در همین مجتمع در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت چادر ملو اردکان افزود: با آغاز بکار این واحدهای تولیدی  سالیانه 1 میلیون تن فولاد، قابل ارتقاء تا1  میلیون و 300 هزار تن و همچنین 1 میلیون  و 550 هزار تن آهن اسفنجی  در مجتمع گندله سازی اردکان تولید می شود. برای اجرای  این دو طرح که بهره برداری آزمایشی از واحد فولاد آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است ، بالغ بر 20هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از طرح های زیر بنایی و توسعه بخش چادرملو، ساخت نیروگاه  سیکل ترکیبی اردکان است، این نیروگاه با ظرفیت 500 مگاوات با هدف تامین برق مورد نیاز طرح های فولاد و احیاء و سایر صنایع مستقر در مجتمع صنعتی اردکان احداث شده که بهره برداری از ظرفیت کامل این طرح هم آغاز شده و در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی رسماً افتتاح می شود.

مصری نژاد ادامه داد:  برای اجرای  این طرح مبلغ 13 هزار و 698 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی این مجتمع نیز برای تامین گندله مورد نیاز واحد احیاء و فولاد چادرملو، ارفع و غدیر ایرانیان از جمله طرح های توسعه چادرملواست.با اجرای این طرح ظرفیت تولید سالیانه کارخانه گندله سازی از 3 میلیون و 400 هزار تن فعلی، به 4 میلیون تن  افزایش خواهد یافت. برای اجرای این طرح 905 میلیارد ریال پیش بینی سرمایه گذاری شده است.

وی تاکید کرد: همانگونه که توسعه پایدار از اهداف ترسیم شده در دورنمای فعالیت های چادرملو است، این شرکت بمنظورتامین آب مصرفی برای فرآیند عملیات تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد با توجه به کمبود های شدید آب در منطقه، در توافق با  سازمان آب و فاضلاب استان یزد، اجرای شبکۀ فاضلاب شهر اردکان و تصفیه آن را بر عهده گرفت.

مصری نژاد عنوان کرد: برای اجرای این طرح 1 هزار و 939 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است . با بهره برداری از این طرح سالانه 2 میلیون و 900 هزار متر مکعب آب  برای مصرف واحد های تولیدی مجتمع فولادی اردکان  به این مجتمع منتقل می شود.

وی در خصوص طرح های در حال اجرا گفت: چادرملو یکی ازشرکت های بزرگی است که در طرح انتقال آب از خلیج فارس به مناطق مرکزی کشور بمیزان 22% مشارکت دارد این پروژه از بندرعباس تا یزد و در ۳ فاز اجرایی می‌شود که فاز اول آن خط انتقال آب به طول ۲۹۲ کیلومتر از بندرعباس تا گل‌گهر سیرجان، فاز دوم از گل‌گهر تا مس سرچشمه در رفسنجان به طول ۱۳۶ کیلومتر و فاز سوم از مس سرچشمه تا معدن سنگ‌آهن چادرملوی یزد به طول ۳۰۷ کیلومتر است. سرمایه‌گذاری اولیه بالغ بر 6,400 میلیارد ریال است و در مرحله اول، ۱۵۰میلیون مترمکعب شیرین‌سازی آب در دستور کار قرار دارد که مقرر شده ۱۱۰میلیون مترمکعب آن به استان‌های کرمان و یزد منتقل شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.