شناسه : 32185239
مدیر جهاد کشاورزی خاتم:


مدیر جهاد کشاورزی خاتم گفت: سالانه 2000 تن محصول به در شهرستان خاتم تولید می شود.

به گزارش یزدرسا، دکتر مجتبی اغاز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم با اعلام این خبر اظهار داشت: به یکی از میوه های دانه دار شهرستان خاتم بوده و با سطحی معادل 200 هکتار و متوسط عملکرد 10 تن در هکتار پیش بینی می شود در سالجاری بیش از 2000 تن محصول از باغات شهرستان برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی مخصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شود.

دکتر آغاز محصول به تولیدی شهرستان خاتم  را یکی از با کیفیت ترین محصولات باغی در منطقه عنوان و خاطر نشان کرد: این محصول به دلیل عدم استفاده از سموم شیمیایی و رعایت مسایل  زراعی توسط کشاورزان کاملا ارگانیک و سالم ارزیابی شده است.

وی شرایط مطلوب اب و هوایی منطقه (وجود روزهای افتابی وشب های خنک ،اب شیرین ، خاک حاصلخیز)  را یکی دیگر از دلایل کیفیت بالای این محصول در منطقه عنوان کرد.

آغاز افزود: مناطق خوانسار ،ولی عصر خوانسار ،ولی عصر کندر ،اسلام اباد چاهک ،شهریاری وچاهک بعنوان مناطق مهم تولید به  در بخش مرکزی به شمار می آیند.

وی ارقام بومی و پیوندی اصفهان  را مهمترین ارقام این مناطق عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی خاتم اظهار داشت:  برداشت به هرساله از اواسط مهرماه در شهرستان شروع و تا اواخر ابان ادامه یافته و به بعلت کیفیت مطلوب از بازارپسندی بالایی برخوردار بوده و به بازارهای داخلی و خارجی صادر وبه صورت تازه خوری و فراوری شده مصرف می شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :