شناسه : 38068244
فرماندار بهاباد خبر داد

ساماندهی قدیمی ترین قنات بهاباد


محمدمهدی خانی زاده گفت:این قنات به عنوان یک اثر تاریخی و گرانبها، جاری و زنده است و باید برای بهره برداری بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب قنات تلاش شود.

به گزارش خبرنگار یزدرسا از بهاباد، جلسه شورای قنات شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و اعضای شورای قنات در محل فرمانداری برگزار شد.

محمدمهدی خانی زاده  با بیان اینکه قنات بهاباد نقش مهمی در تأمین آب شرب و کشاورزی مردم داشته  گفت: این قنات به عنوان یک اثر تاریخی و گرانبها، جاری و زنده است و باید برای بهره برداری بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب قنات تلاش شود. 

فرماندار بهاباد گفت: باتوجه به اقدامات صورت گرفته برای پروژه گردشگری آسیاب آبی بهاباد خواستار تأمین آب مورد نیاز از طریق قنات بهاباد جهت احیا و حفظ این اثر ارزشمند هستیم.

پیگیری تهیه و اجرای طرح لوله گذاری مسیر قنات حدفاصل کوچه دفتر امام جمعه تا کشتخوان بهاباد، تعیین تکلیف مالکین قنات بهاباد و تهیه کتاب قنات بهاباد، ساخت استخر ذخیره آب شکسته قنات، همکاری شورای قنات جهت احیای آسیاب آبی بهاباد، تهیه و اجرای طرح محدودیت برداشت آب جهت جلوگیری از شستشوی فرش و ماشین در تفرجگاه سرآسیاب بهاباد و تعیین قیمت بهای هر جرعه آب شکسته بهاباد در سال 99 به مبلغ یک میلیون ریال از مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است قنات بهاباد که متعلق به قرون اولیه اسلامی و در جنوب شرق بهاباد واقع می باشد، در سال 1389 به شماره 29989 در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

انتهای پیام /ح
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.