شناسه : 36309028
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد:


سامانه بارشی تا امشب در سطح استان حکمفرماست و بارش‌ها عمدتا به صورت رگباری پیش‌‌بینی می‌شود.

به گزارش یزدرسا سید عباس میرحسینی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها در 24 ساعت گذشته مربوط به حوزه شیرکوه و شهرستان‌های تفت و مهریز بوده است، گفت: این سامانه بارشی همچنان تا امشب در سطح استان حکمفرما هست و بارش‌ها عمدتا به صورت رگباری پیش بینی می‌شود.

وی گفت: بیشترین بارش‌ها در حوزه شهرستان تفت مربوط به طزرجان و آه محسن 63 میلیمتر، علی آباد پیشکوه 62 میلیمتر، دره‌شیر سانیچ 54 میلیمتر، سلطانب سانیچ 53 میلیمتر، خود سفلی 46 میلیمتر، بیداخوید 39، سخوید و دره زرشک 38، نیر 34، باز 32، توده ده بالا، بنادک دیزه و نصرآباد 31 میلیمتر بوده است.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد ادامه داد: منشاد با 80 میلیمتر، بنادک سادات با 55 میلیمتر و گل افشان با 44 میلیمتر بیشترین بارش‌ها را در حوزه شهرستان مهریز و کرخنگان با 47.5 میلیمتر و چنارناز با 39.4 میلیمتر بارندگی بیشترین بارش را در حوزه خاتم در 24 ساعت آینده داشته‌اند.

میرحسینی با بیان اینکه میزان بارش در فرودگاه یزد یک میلیمتر بوده است، تصریح کرد: با توجه به بارش زیاد در ارتفاعات استان، خطر سیلابی شدن و طغیان رودخانه‌های فصلی در ییلاقات و ارتفاعات استان وجود دارد.

وی در خصوص پیش بینی هوا برای روز آینده گفت: فردا صبح پدیده مه آلودگی مخصوصا برای شهرستان‌های تفت و مهرزی وجود دارد و پدیده خاص دیگری برای فردا وجود ندارد.

مسئول پیش بینی هواشناسی استان عنوان کرد: از بعدازظهر پنج شنبه تا صبح روز جمعه بارش به صورت رگبارهای پراکنده در سطح استان پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :