شناسه : 37210707
معاون سیاسی استاندار یزد:


معاون سیاسی استاندار یزد در جمع مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی استان یزد، اظهار داشت: ما احتیاجی نداریم تا حرفمان را به وسیله افراد واسطه بزنیم و اگر حرفی داشته باشیم به صورت رسمی و به صراحت بیان خواهیم کرد.

به گزارش یزدرسا، ترحمی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی استان یزد در واکنش به انتشار پوستر تبلیغاتی عجیب در رابطه با سفر رئیس جمهور به یزد توسط یکی از حامیان دولت در شبکه های اجتماعی گفت: سفر رئیس جمهور به استان یزد محور وحدت و همدلی همه سلایق و طیف های سیاسی است و نباید با انجام  چنین اقداماتی در فضای مجازی،  جامعه را به سمت دوقطبی شدن سوق داد.
 
معاون سیاسی،امنیتی،اجتماعی استاندار یزد افزود: متاسفانه امروزه برخورد با برخی مدیران کانال ها و شبکه های اجتماعی به دلیل غیر قانونی بودن و مشخص نبودن متولیان آن ها کار سخت و نشدنی است اما در خصوص این مورد با توجه به اینکه نسبت به فرد مذکور اطلاعاتی داشتیم  بلافاصله پس از آگاهی از این موضوع با فرد مذکور تماس گرفته و تذکرات لازم داده شد.
 
وی با بیان اینکه استانداری یزد در بیان مسائل صریح و بی پرده عمل می کند، اظهار داشت: ما احتیاجی نداریم تا حرفمان را به وسیله افراد واسطه بزنیم و اگر حرفی داشته باشیم به صورت رسمی و به صراحت بیان خواهیم کرد.
 
ترحمی در ادامه ابراز داشت: بنرهای تبلیغاتی سفر ریاست جمهور از امشب به صورت رسمی و از طریق روابط عمومی استانداری در سطح شهر نصب خواهد شد.
 
این مقام مسئول در تشریح دلیل تغییرات مکرر محل سخنرانی و دیدار مردمی رئیس جمهور با مردم یزد گفت: معمولا در دور دوم سفرهای رئیس جمهور شهرهای غیر از مرکز استان برای دیدار مردمی در نظر گرفته می شد که در استان یزد هم با توجه به افتتاح پروژه فولاد در اردکان ابتدا قرار بود رئیس جمهور در اردکان سخنرانی داشته باشد و سپس میبد برای این موضوع در نظر گرفته شد اما با توجه به اینکه تصمیم نهائی در این خصوص را شخص رئیس جمهور میگیرد نهایتا دیدار ایشان دیدار با مردم یزد در میدان امیرچقماق نهائی شد.
 
ترحمی در ادامه از افتتاح 500 پروژه با اعتباری در حدود هزار میلیارد تومان در استان  با حضور رئیس جمهور خبر داد و ابراز داشت: تصمیم گیری در خصوص پروژه ها از 4 ماه قبل کلید خورد و با جلسات متعددی که در استان برگزار شد به جمع بندی نهائی در خصوص این پروژه ها رسیدیم که البته دوشنبه گذشته استاندار محترم و جمعی از مدیران استان در سفر به تهران این پروژه ها در جلسات با وزرا مورد بررسی قرار دادند و پس از جمع بندی به صحن هیئت دولت برده شده و پس از جلسه ای که جناب استاندار با ریاست جمهور و معاونین داشتند این پروژه ها نهائی شده است که به صورت ویدئو کنفراس به صورت همزمان به بهره برداری می رسند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد؛ توجه ویژه به حوزه سرمایه گذاری و زیرساخت های استان، تامین آب از منابع پایدار و توجه به مسئله کم آبی، توجه ویژه به فناوری های نوین،دانش بنیان و استارت آپ ها، توجه خاص به اشتغال فارغ اتحصیلان به ویژه بانوان بیکار، توسعه متوازن  استان و توجه به مناطق کمتر برخوردار، توجه به حوزه گردشگری در استان به عنوان قطب گردشگری،توجه به زیرساخت های ریلی، استفاده  از ظرفیت های  بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری و حضور 14 وزیر و 74 مدیران عامل بانک ها و بنیادهای سرمایه گذاری در استان را از ویژگی های مصوبات سفر رئیس جمهور عنوان کرد.
 
وی با تاکید بر این نکته که دور صنایع پرآبخواه، الاینده و هزینه بر در استان را خط کشیده ایم ابراز داشت: در راستای توسعه فناوری های دانش بنیان کارخانه نوع آوری در محا کارخانه درخشان یزد افتتاح خواهد شد.
 
ترحمی تصریح کرد: در راستای فراهم آوردن زمینه حضور بخش خصوصی در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری پروژه ها تاکنون 30 تفاهم نامه با این بخش منعقد شده ضمن اینکه 60 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانک ها نیز به غیر از بودجه دولت در خدمت طرح های استان قرار خواهد گرفت که  ظرف سه سال به این پروژه ها تزریق خواهد شد.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد درپایان حضور رئیس جمهور و هیئت همراه در استان را فرصتی مغتنم برای استان بر شمرد و اظهار داشت: یزدیها همواره مهمان نواز بوده و یقینا در استقابل از رئیس جمهور محترم نیز رسم مهمان نواری رابه خوبی به جای خواهند آورد و با حضور در میدان امیرچقماق استقبالی شایسته از دومین شخص نظام مقدس اسلامی خواهند داشت.
 
وی در پایان خطاب به رسانه های استان گفت:منکر مشکلات نیستیم اما از رسانه خواهش می کینم در شرایط  حساس کشور اختلافات،دعواهای سیاسی و پررنگ کردن نقاط ضعف و مشکلات را کنار گذاشته و زمینه ساز  وحدت ملی و همدلی  در استان باشند.
 
انتهای پیام/م*آدرس کوتاه :