شناسه : 37944276
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

سخنرانی رهبر انقلاب در روز قدس بیانگر جایگاه بی‌نظیر این روز است


آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی گفت: سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت در دنیا، در روز قدس در همین راستا است.

آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی فرهنگ مقاومت را نهادینه کردیم و این فرهنگ برکات و رویش‌های فراوانی داشته است.

وی افزود: امروز و به برکت مقاومت، رژیم صهیونیستی احساس ناامنی می‌کند و رشد مهاجرت صهیونیست‌ها از فلسطین اشعالی به کشورهای خودشان نشانگر این است که مقاومت‌ها جواب داده است.

 

رژیم صهیونیستی به مراتب ضعیف‌تر از گذشته است

امام جمعه بخش مرکزی یزد اظهار داشت: شکی نیست که رژیم صهیونیستی به مراتب ضعیف‌تر از گذشته شده است و شکست‌های این رژیم در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه و حتی در جنگ اخیر که بیشتر از یک روز هم نتوانست مقاومت کند و مجبور به عقب‌نشینی شد، مؤید این واقعیت است.

مدرسی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی زمانی مدعی بود اولین ارتش قوی منطقه و چهارمین ارتش دنیا است، خاطرنشان کرد: مقاومت در فلسطین و لبنان و غزه هیمنه رژیم صهیونیستی را شکسته است و شکی نیست که مقاومت در عرصه‌های مختلف تنها راه پیروزی‌ ما است.

وی یادآور شد: ما امسال روز قدس را بدون سردار سلیمانی داریم سپری می‌کنیم و با توجه به اینکه همه گروه‌های مقاومت اعلام کردند که انتقام شهید سلیمانی را خواهند گرفت، حضور دوچندان در حمایت از فلسطین و اعلام انزجار از اسرائیل به شیوه‌های مختلف ضرورت دارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تأکید کرد: دشمن به خیال خودش تصور می‌کند که با شهادت سردار سلیمانی می‌تواند جبهه مقاومت را متوقف کند، اما ما باید اثبات کنیم که به هیچ وجه این مقاومت متوقف نشده است.

 

مقاومت ما، ضعف و ترس دشمن را به دنبال دارد

مدرسی با بیان اینکه رویش جوانان فلسطینی با روحیه ایستادگی ماحصل ترویج فرهنگ مقاومت ایران اسلامی در منطقه است، عنوان کرد: این راهپیمایی‌های بازگشت که الان دارد صورت می‌گیرد همه این‌ها دلیل بر رویش‌هایی است که در دنیای معاصر وجود دارد.

وی بیان کرد: البته رژیم صهیونیستی ضعیف شده ‌اما انگیزه او برای جنایت هنوز قوی است و این غده سرطانی گرچه احساس ضعف می‌کند اما با تبلیغ و کمک‌های بی‌شائبه و علنی آمریکایی‌ها و حمایت ارتجاع منطقه می‌خواهد روی پای خودش بایستد.

مقاومت، ضعف دشمن را نمایان می‌کند و واهمه هرچه بیشتر او را در پی دارد، اظهار داشت: شکست گروه‌های تروریستی فعال در منطقه در سال‌های اخیر که مورد حمایت مستقیم و غیرمستقیم آمریکا و اسرائیل بودند نشان داد که مقاومت جواب می‌دهد.

ما در 41 سال گذشته راهپیمایی روز قدس را با حضور ده‌ها میلیونی مردم با شکوه برگزار کردیم اما امسال که به خاطر شیوع ویروس کرونا امکان راهپیمایی وجود ندارد، به شیوه‌های دیگر حمایت خودمان را از قدس شریف و آرمان فلسطین اعلام خواهیم کرد که سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت در دنیا، در روز قدس در همین راستا است.

انتهای ییام/




آدرس کوتاه :