شناسه : 9649624
باز خوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فتنه 88؛

سران فتنه می خواستند حتی شعارهای دینی هم باقی نماند/ مساله فتنه و فتنه گران از خطوط قرمز ماست


عده‌اى قانون‌شکنى کردند، ایجاد اغتشاش کردند، مردم را به ایستادگى در مقابل نظام تا آنجایی که می‌توانستند، تشویق کردند، حالا تیغشان نبرید؛ آن کارى که می‌خواستند نشد، او بحث دیگرى است؛ آن‌ها تلاش خودشان را کردند.ایشان (خاتمی) باغی بر نظام اسلامی است و شرط بازگشت، عمل به همان آیه کریمه الا الذین تابوا و اصلحوا و بیّنوا است.

به گزارش یزد رسا، خبر دیدار استاندار یزد با یکی از سران فتنه و استمداد از وی، باعث بهت و حیرت بسیاری از دلسوزان نظام شد. از آنجا که به نظر می‌رسد این اقدام تلاشی برای بازگرداندن بدون هزینه رئوس فتنه به صحنه سیاسی کشور باشد، لازم است بار دیگر مواضع رهبر عظیم الشان انقلاب در خصوص سران فتنه به تمامی مسئولین گوشزد گردد:

 

* «اين كسانى كه شما بهشان ميگوئيد سران فتنه، كسانى بودند كه دشمن اينها را هل داد وسط صحنه. البته گناه كردند. نبايستى انسان بازيچه‌ى دشمن شود؛ بايد فوراً قضيه را بفهمد. اگر اول غفلتى كرده است، وسط كار وقتى فهميد، بلافاصله بايستى راه را عوض كند.

 

خوب، نكردند. عامل اصلى ديگرانى بودند كه طراحى كرده بودند، به خيال خودشان محاسبه كرده بودند. به گمان آن‌ها بساط جمهورى اسلامى بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقيقت دين، حتّى شعارهاى دينى هم باقى نمانَد؛ برنامه اين بود.

 

طراحى اين بود كه اگر توانستند قاعده‌ى دولت را به شكل مطلوبِ خودشان بچينند، كه بعد از آن، راه حركتشان روشن بود كه چه كار ميكردند؛ اگر هم قاعده‌ى حكومت و دولت طبق ميل آن‌ها چيده نشد و برايشان ممكن نشد، كشور را به آشوب بكشانند؛ با خيال خودشان- من يك وقتى گفتم - كاريكاتور انقلاب اسلامى را درست كنند؛ مثل سايه‌هائى كه حركت يك قهرمان را تقليد مي كنند، اداى قهرمانها را، اداى انقلاب را در بياورند؛ برنامه‌شان اين بود. ملت ايران توى دهن اينها زد و بساط اينها را جمع كرد.»         (بیانات در 19 دی ماه 89)

 

 

* شما ملاحظه کنید یک عده‌اى قانون‌شکنى کردند، ایجاد اغتشاش کردند، مردم را به ایستادگى در مقابل نظام تا آنجایی که می‌توانستند، تشویق کردند – حالا تیغشان نبرید؛ آن کارى که می‌خواستند نشد، او بحث دیگرى است؛ آن‌ها تلاش خودشان را کردند – زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند، جرأت به آن‌ها دادند؛ کارى کردند که دشمنان امام – آن کسانى که بغض امام را در دل داشتند – جرأت پیدا کنند بیایند توى دانشگاه، به عکس امام اهانت بکنند … یعنى فضا را فضاى غبارآلود می‌کند.                  (بیانات در ۲۲ آذر ۸۸)

 

 

* «جناح بندی‌های سیاسی اشکالی ندارد اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می‌شود.


علائق اعضای دولت به برخی جناح‌های سیاسی اشکالی ندارد اما دولت و اعضای آن نباید اسیر جناح بندی‌ها شوند.

 

در موضوع جناح بندی‌های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یکدیگر است اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند. مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»             (بیانات در جمع اعضای هیئت دولت 5 شهریور 93)

 

 همان طور که واضح است به غیر از استاندار یزد هم افراد دیگری برای بازگشت بدون هزینه فتنه گران تلاش کرده‌اند. برای مثال وقتی رهبر معظم انقلاب به لطف الهی عمل جراحی خود را با موفقیت انجام دادند و چهره‌های سیاسی و غیرسیاسی مختلفی برای ملاقات و دیدار با ایشان به بیمارستان رفتند، نسبت به تلاش عده‌ای برای پذیرفتن خاتمی و حضور وی در حد یک ملاقات، نه تنها تمایلی نشان ندادند بلکه پاسخی درخور تأمل دادند.


جریانی که به دنبال بازگرداندن بدون هزینه خاتمی بود، یکی از وزرای خوش نام و با عملکرد مثبت دولت یازدهم را واسطه کرد تا فرصت دیدار و ملاقات خاتمی با امام خامنه‌ای را در ملاقات خود مطرح کند.

 

بر اساس آنچه از این وزیر محترم نقل شده و بسیاری از نمایندگان مجلس آن را برای یکدیگر نقل کرده‌اند، این درخواست مطرح شد اما پاسخی که دریافت می‌شود این است که :


* «ایشان (خاتمی) باغی بر نظام اسلامی است و شرط بازگشت، عمل به همان آیه کریمه الا الذین تابوا و اصلحوا و بیّنوا است.»

 

با توجه به فرمایشات صریح مقام معظم رهبری به نظر می‌رسد بهتر است مسئولین محترم راه رفته را دوباره نروند و مسئولین اجرایی و نظارتی هم خطوط قرمز خود را صراحتاً مشخص کنند.


انتهای پیام/ ع ب
آدرس کوتاه :