شناسه : 36274360
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: سفر دوستانه رئیس جمهور به عراق، خشم کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا را برانگیخت.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در آخرین نمازجمعه سال ۹۷ اظهار کرد: ملت مسلمان و انقلابی ایران، سال پر نوسان ۹۷ را به هر شکل ممکن، پشت سر گذاشت اما در نمایش دادن جلوه های ماندگار انقلابش در ۲۲ بهمن، خوش درخشید.

وی، ضمن تبریک همزمانی اعیاد نوروز و ماه رجب و میلاد مسعود امام علی (ع) گفت : نوروز تجلی هویت ایران با وجاهت دینی است که می‌تواند نقش بازسازی دینی برای جامعه داشته باشد، نوروز پیوندهای اجتماعی و صله رحم را تقویت می کند.

حجت الاسلام حسینی، با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور کشورمان به عراق افزود : این سفر سه روزه به دعوت رسمی دولت عراق صورت گرفت و مهمترین دستاوردهای آن ایجاد تسهیلات رایگان برای صدور روادید، تفاهم نامه ها برای لایروبی اروندرود، قراردادهای نفتی، تجاری، بهداشتی و حمل و نقل بود.

وی تصریح کرد : این سفر خشم و عصبانیت آمریکا، انگلیس و اسرائیل را رقم زد؛ زیرا سفر مقامات غربی و آمریکایی به عراق به صورت سرزده، بدون اعلام قبلی و اخیراً سفر ترامپ به صورت چراغ خاموش، دزدانه و بدون استقبال مقامات عراقی صورت گرفت؛ اما سفر هیئت ایرانی آکنده از مودت و علاقه همه مقامات عراقی انجام شد.

وی بیان کرد: قرار دادن نام حشد الشعبی در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا و معرفی کردن حزب‌الله به عنوان تروریست توسط انگلیس و همزمان بمباران مردم بی دفاع یمن توسط عربستان و شهادت چندین نفر از جمله ۲۳ زن و کودک، نشانه اوج انزجار این کشورها از سفر دکتر روحانی و روابط دیپلماتیک دو همسایه است.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود، اعطای نشان ذوالفقار به عنوان بالاترین نشان افتخار نیروهای مسلح کشور به سردار سلیمانی از سوی مقام معظم رهبری را نشان دهنده رضایتمندی ایشان از این سرباز فداکار اسلام و نشانه ای از قدردانی ملت های مسلمان ایران، عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و لبنان از وی بیان کرد.

وی همچنین با اشاره به اعطای حکم ریاست قوه قضاییه به حجت الاسلام رئیسی گفت: توصیه های هشتگانه رهبری به رئیس جدید قوه قضاییه، می تواند مردمی بودن، انقلابی بودن و ضد فساد بودن را به عنوان جهت گیری اصلی تحول دستگاه قضا نویدبخش باشد.

انتهای پیام/ک
آدرس کوتاه :