شناسه : 37895995
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:


حسینی‌کیا گفت: پذیرش استوارنامه یک چهره سطح بالای امنیتی به عنوان سفیر آلمان در ایران قابل قبول نیست.

سیدجواد حسینی‌کیا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به حضور یک جاسوس به عنوان سفیر آلمان در ایران گفت: قاعده این است که افرادی که برای سرویس‌های جاسوسی کار می‌کنند و با آن‌ها مرتبطند معمولا دولت‌ها این‌ها را به عنوان سفیر در کشورشان نمی‌پذیرند.

وی افزود: حضور نیروهای امنیتی و جاسوسی کشورهای اروپایی به عنوان سفیر در ایران،  سفارت‌خانه آن کشور را به کانون فتنه و فساد و براندازی تبدیل می‌کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: پذیرش استوارنامه یک چهره سطح بالای امنیتی به عنوان سفیر آلمان در ایران توسط وزارت خارجه قابل قبول نیست و قطعا دستگاه دیپلماسی چنین افراد با سابقه امنیتی را نباید به عنوان سفیر بپذیرند و اگر هم بپذیرند هزینه امنیتی کشور را بالا می‌برد.

حسینی‌کیا اظهار داشت: دولت باید در پاسخ به گستاخی دولت آلمان که یک چهره برجسته امنیتی را به عنوان سفیر معرفی کرده است، قاطعانه برخورد کند و از پذیرش او امتناع کند چرا که چنین فردی بی‌ارتباط با سازمان‌های جاسوسی سیا و موساد نیست.

وی در واکنش به تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان توسط دولت آلمان، عنوان کرد: وزارت امور خارجه کشورمان باید در واکنش به اینکه دولت آلمان به خود اجازه می‌دهد که گروه حزب‌الله را تروریستی اعلام کند، محکم وارد میدان شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :