شناسه : 20561732


اردکان، دیار عالمان پرهیزگار و امامان جمعه فرهیخته‌ای چون آیت‌الله خاتمی و آیت‌الله بهجتی است و ویژگی‌های امام جمعه جدید و مواضع ایشان تداعی‌گر خاطرات خوش مردم دین‌باور اردکان از آن بزرگواران است

سال گذشته در چنین روزهایی حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر به عنوان امام جمعه شهر اردکان برگزیده شد و مراسم معارفه ایشان و تودیع امام جمعه سابق که به علت کسالت استعفا کرده بودند، در مصلای اردکان برگزار شد.

نگاهی از سر انصاف و واقع بینی نشان می دهد که حجت الاسلام و المسلمین شاکر و به تعبیر دلنشین‌تر «آ سید اسماعیل» در مدت یکسال اخیر به خوبی از عهده این مسئولیت خطیر برآمده و توانسته‌ است جوانان بیش‌تری را به سوی میعادگاه نمازجمعه سوق دهد و پیوند میان قشرهای گوناگون شهر با نهادهای دینی را استحکام بخشد.

تواضع و ادب، اخلاص و صفا، روشن‌بینی و دلسوزی برای فرهنگ و اصالت‌های شهر در کنار  صراحت موجب شده است مردم به خوبی ایشان را به عنوان سنگ صبور و ملجأ خویش بپذیرند و هشدار و انذارهای امام جمعه بر دل‌هاشان بنشیند.

پیوند صمیمانه جوانان شهر از قشرهای گوناگون با امام جمعه محترم، دلیلی است روشن بر جاذبه قوی حجت الاسلام شاکر؛ جاذبه‌ای که بیش از هرچیز نتیجه صفای وجود و تیزبینی و نیک‌اندیشی است. وی اگر در خطبه‌های نماز جمعه، مردم و مسئولان را به ساده‌زیستی فرامی‌خواند، خود را پیش از دیگران به این زیور می‌آراید و از همین روست که سخنانش بر دل می‌نشیند.  بسیار شده است که ایشان برای رفتن به محل نمازجمعه و تدریس و ... پیاده رفتن را برگزیده و یا با خودروی ساده خویش به مقصد می‌رسد.

چه بسیار متصدیانی که علیرغم آراسته‌بودن به ویژگی‌های پسندیده، نتوانسته‌اند آن‌گونه که باید و شاید، پیوندی عمیق با مردم و جوانان برقرار کنند و سنگ صبورشان باشند؛ اما جاذبه شخصیتی حجت‌الاسلام شاکر به گونه‌ای است که توانسته است به خوبی از عهده این مهم برآيد و جوانان و قشرهای گوناگون، با اشتیاق فراوان و امید به کسب نتیجه، مشکلات و دغدغه‌های خود را با ایشان در میان گذارند. البته جوانان و مردم شهر هم انتظارات خود را متناسب با امکانات و به فراخور شرایط درنظر می‌گیرند و می‌دانند که حل بسیاری از مشکلات، فراتر از توان و اراده امام جمعه محترم به تنهایی است.

حجت‌الاسلام شاکر تعصب ویژه‌ای به مراقبت از فرهنگ و هویت مردم اردکان دارد و از همین روست که در خطبه‌های نماز جمعه در عین حال که بر ضرورت پشتیبانی از سرمایه و سرمایه‌دار در چارچوب موازین قانونی و شرعی تاکید می‌کند، در برابر هنجارشکنی‌های برخی سرمایه‌داران و صاحبان صنایع می‌ایستد و به متجریان هشدار می‌دهد؛ هشداری که موجی از همراهی مردم را به دنبال داشت و باید توسط شهروندان و مسئولان دلسوز شهر استمرار یابد و پیگیری شود.

سخن بسیار است و مجال اندک. سخن پایانی این که اردکان، دیار عالمان پرهیزگار و امامان جمعه فرهیخته‌ای چون آیت‌الله خاتمی و آیت‌الله بهجتی است و ویژگی‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر و مواضع و رویکردهای ایشان تداعی‌گر خاطرات خوش مردم دین‌باور اردکان از آن بزرگواران است.

نویسنده: رضائیان

پایان پیام/ف

آدرس کوتاه :