شناسه : 37609266
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد:


منوچهر اسدی اعلام كرد: بر اساس آمارهای موجود تنها 35 تا 36 درصد از پزشكان كشور تاکنون نسبت به نصب کارت‌خوان متصل به شبکه مالیاتی اقدام کرده‌اند و در استان يزد نيز فقط 21 درصد از پزشکان دارای پروانه پزشکی نسبت به اين قانون تمکین کرده‌اند.

به گزارش يزدرسا، منوچهر اسدی در جمع اصناف شهرستان اردكان با اشاره به تغيير قوانين مالياتي و اصلاحيه قانون ماليات هاي مستقيم گفت: از سال 1398 به بعد با حذف روش تشخیص مالیات علی الرأس، مبنا و معيار تعیین درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی صرفا اظهارنامه مالیاتی مودی خواهد بود.

وي با تاكيد بر اطلاع رساني لازم و كافي به موديان مالياتي گفت: اداره کل مالياتي استان آماده ارائه هرگونه راهنمایی به افراد در این زمینه را دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان یزد اظهار داشت: طبق قانون همه مكلف به ارائه به‌موقع اظهارنامه مالیاتی هستند و موديان بايد دقت كنند كه پذیرش اظهارنامه آن‌ها مشروط بر تنظیم شفاف اطلاعات و رعایت قوانین و مقررات است و اظهارنامه ارائه‌شده توسط مودیان با بانک‌های اطلاعاتی مالیاتی موجود مطابقت داده خواهد شد.

اسدي عنوان كرد: موديان مالياتي اگر اظهارنامه‌ مالياتي سال 98 را به‌صورت شفاف و با رعایت مقررات مربوط تنظیم و در موعد مقرر به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم كنند  و اطلاعات آن با بانک‌های اطلاعاتی سازمان همخوانی داشته و بر اساس پردازش‌های موتور ریسک سامانه یکپارچه مالیاتی دارای حداقل ریسک باشد بدون رسیدگی موردپذیرش قرار می‌گیرد.

وي ادامه داد: بدیهی است مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را مطابق با مقررات و منطبق بر واقعیت تنظيم نكنند از مزایای قانونی بهره‌مند نخواهند شد و مشمول جرائم مالیاتی مربوط به کتمان درآمد خواهند شد.


اسدي با بيان اين كه اصناف ملزم به نصب دستگاه کارتخوان متصل به شبکه مالیاتی هستند اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی در راستای شفاف‌سازی و افزایش عدالت مالیاتی 15 گروه از اصناف مختلف موظف به جایگزین کردن کارت‌خوان‌های جدید مورد تأیید این سازمان هستند.

وي افزود: این 15 گروه که موظف به نصب صندوق فروش هستند در صورت عدم رعایت این قانون حتی اگر مندرجات اظهارنامه مالیاتی خود را هم دقیق تنظيم كنند؛ چون تکلیف قانونی خود را انجام نداده‌اند  در زمره کسانی قرار می‌گیرند که پر ریسک هستند بنابراين این گروه‌ها با دقت و سرعت بیشتري اقدام به نصب صندوق‌های فروش خود كنند تا در رسیدگی به اظهارنامه‌های مالیاتی با مشکلی مواجه نشوند.


مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با اعلام آن كه مالیات‌های اخذ شده از اصناف تنها پنج‌درصدی از مجموع مالیات‌های استان يزد را شامل می‌شود، اذعان داشت: در راستای ایجاد عدالت مالیاتی سازمان امور مالیاتی با در اختیار داشتن بانک‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی جامع، می‌تواند اطلاعات شفاف مالی و درآمدی افراد را شناسایی و رصد ‏کند.

اسدی با بيان اين كه طبق توافق صورت گرفته میان سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی، پزشکان تا 30 بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند که در سامانه فروشگاهی ثبت‌نام نمایند ادامه داد: عدم نصب دستگاه کارت‌خوان متصل به شبکه مالیاتی توسط پزشکان، آن‌ها را در گروه مودیان پر ریسک قرار داده که اظهارنامه‌های این دسته از پزشکان قطعا با وسواس و سخت‌گیری بیشتری بررسی خواهد شد.

وي اعلام كرد: بر اساس آمارهای موجود تنها 35 تا 36 درصد از پزشكان كشور تاکنون نسبت به نصب کارت‌خوان متصل به شبکه مالیاتی اقدام کرده‌اند و در استان يزد نيز فقط 21 درصد از پزشکان دارای پروانه پزشکی نسبت به اين قانون تمکین کرده‌اند.

انتهاي پيام/
آدرس کوتاه :