شناسه : 38090983
رئیس شورای شهر یزد خبر داد

سه پارک بانوان تا پایان سال در یزد به بهره برداری می رسد/ایستگاه های دوچرخه سطح شهر؛ ویژه آقایان


غلامعلی سفید از افتتاح سه محل برای ورزش دوچرخه سواری بانوان تا پایان امسال خبر داد.

غلامعلی سفید در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص اقدامات شهرداری و شورای شهر یزد جهت احداث ورزشگاه بانوان گفت: متولی ورزش در هر زمینه ای اعم از ساخت و تجهیز ورزشگاه ها اداره ورزش و جوانان است اما شهرداری نیز در راستای وظایف فرهنگی اجتماعی خود علاقه مند است  در این زمینه کمک کار باشد.

رئیس شورای شهر یزد افزود: اینکه چرا در یزد این مهم از شهرداری مطالبه می شود جای سوال است همانگونه که گفتم ورزش و جوانان باید مشکل دوچرخه سواری بانوان را حل کند و ما هم در این زمینه کمک خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب که ایستگاه های دوچرخه سواری در سطح شهر مخصوص آقایان و در راستای شکل دهی حمل و نقل ترکیبی در نظر گرفته شده است ابراز داشت: معتقدیم راه حل ترافیک شهری استفاده از حمل و نقل ترکیبی است بنابراین باید در برخی مسیرها مردم با اتوبوس یا گاها تاکسی یا اتومبیل شخصی تردد کنند که البته استفاده از دوچرخه نیز یکی از گزینه هاست.

سفید با بیان اینکه این طرح با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد اظهار داشت: البته اشکالاتی نیز براین طرح وارد است که مورد سوال برخی دستگاه ها قرار گرفته و باید برای ادامه کار و نحوه همکاری در این زمینه تصمیم گیری شود.

رئیس شورای شهر یزد در بخش دیگری از سخنانش به مصوبه شورای فرهنگ عمومی در رابطه به ایجاد فضاهای دوچرخه سواری بانوان اشاره کرد و ابراز داشت: شورای فرهنگ عمومی مصوب کرده شهرداری وارد این قضیه شود و دراین  رابطه جلساتی داشتیم و مصوب کردیم که در 5 منطقه شهرداری 5 محل ایجاد کنیم اما مشروط به اینکه راه وشهرسازی زمین آن را تامین کند.

سفید تصریح کرد: با حضور مدیرکل مسکن در شورا قرار شد زمین ها به تربیت بدنی واگذار شود که اعلام کردیم در صورت واگذاری زمین به تربیت بدنی شهرداری تنها مشارکت خواهد کرد البته در این زمینه تربیت بدنی اعلام کرد به دلیل عدم وجود اعتبار و پروژه های نیمه تمام نمی تواند سرمایه گذاری جدید داشته باشد در نتیجه قرار شد زمین ها به شهرداری واگذار شود و این اماکن را در 5 نقطه شهر ایجاد کنیم.

وی از افتتاح سه محل برای ورزش دوچرخه سواری بانوان تا پایان امسال خبر داد و ابراز داشت: شهرداری به غیر از 5 محل مصوب تصمیم دارد سه محل در اختیار خود شامل پارک جنب پل تقوی تفت، پارک آزادشهر و پارک اکرمیه را به ورزش بانوان اختصاص دهد که تا پایان سال این مهم رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.