شناسه : 33840422
بخشدار مرکزی بافق خبر داد:


دادود پورامینی بخشدار مرکزی بافق از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی دا در 25اسفندماه در بافق خبر داد.

به گزارش بافق خبر؛ داود پوراميني بخشدار مركزي گفت: سومین جشنواره بازی های بومی ومحلی دا با محوریت مادران ودختران در سطح استان در 25اسفندماه در بافق برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: کلیات این برنامه ارائه فرهنگ، آداب، رسوم، غذاهای سنتی، داروهای گیاهی و برگزاری مسابقات بومی محلی در چهار رشته برگزار می شود.

پورامینی به اعلام آمادگی 7شهرستان استان برای حضور در این جشنواره خبر داد و گفت: ثبت نام از تیم های شرکت کننده تا روز پایانی ادامه دارد و محل برگزاری نیز پارک تفریحی آهنشهر خواهد بود.

رئيس هيئت ورزش روستايي و بازيهاي بومي محلي شهرستان بافق اظهار داشت: اين جشنواره به مناسبت روز زن و با هدف گراميداشت مقام والاي مادر ويژه بانوان اعم از دختران، مادران و مادر بزرگ ها به صورت استاني با حضور تيم هايي از كليه شهرستان هاي استان در روز جمعه 25 اسفندماه در محل پارك تفريحي آهنشهر برگزار مي شود.

پورامینی اظهار داشت: در اين جشنواره تيم هاي  حاضر در رشته هاي دال پلان، هفت سنگ، شمع و  گل و پروانه، يك قل دوقل با هم به رقابت مي پردازند.

بخشدار مركزي بافق در پایان  از دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي بخش مركزي خواست ضمن معرفي بانوان روستايي متقاضي شركت در مسابقه نسبت به معرفي آداب و رسوم روستاي خود اقدام نمايند.

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :