شناسه : 10914408
چه کسی تعرفه برق گرمسیری را برای استان یزد گرفت؟


دکتر جوکار رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در ادامه ملاقات های مردمی این بار در مسجد حضرت اباالفضل(ع) یزد پرده از یک دروغ بزرگ توسط یکی از مسئولین استانداری یزد که گویی تبدیل به رئیس ستاد انتخاباتی یکی از نمایندگان یزد شده! و یک سایت اصلاح طلب یزدی برداشت.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، دکتر محمد صالح جوکار در ادامه ملاقات های مردمی این بار در مسجد حضرت اباالفضل(ع) یزد در خصوص دروغ پراکنی یکی از  مسئولین استانداری یزد و یک سایت اصلاح طلب یزدی اظهار داشت: در سال 92 با توجه به افزایش غیرقابل تحمل دما که مردم مجبور به استفاده بیش از حد از کولر گازی و کولر آبی شده بودند و از طرف دیگر نگران از افزایش هزینه های سرسام آور برقشان بودند ، طی نامه نگاری که با آقای وزیر داشتیم اطلاعات جمع آوری شده از جمله دمای هوا که از سازمان هواشناسی گرفته بودیم را در اختیار آقای وزیر قرار دادیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد ادامه داد: وزیر دستور پیگیری مساله برق استان یزد را داده بود و این مسئله در حال پیگیری بود و در جلسات وزیر در این خصوص شرکت کردیم و نهایتاً پذیرفته شد برق این مناطق که طبق مدارک اکثر روزها بالای 40 درجه سانتی گراد بود به آن تعرفه برقی مناطق گرمسیر داده شود.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر با تشکر از دولت بابت پذیرش اختصاص تعرفه برق مناطق گرمسیری برای استان یزد ادامه داد: در 27 دی ماه بود که دو نامه ای که خود وزارتخانه ها به بنده داد، وزیر از تعلق تعرفه برق به استان یزد حمایت کردند و در هیأت دولت این مسئله را مطرح کردند که مورد توافق قرار گرفت.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: این از جمله کارهایی بود که ما به عنوان یک نماینده انجام داده ایم و نیازی نبود تا رسانه ای شود چون به وظیفه خود در این خصوص تاکنون عمل کرده ایم ولی متاسفانه بعضی ها آنچنان بد عمل می کنند که ما ناچاریم توضیحاتی در این خصوص ارئه دهیم.

 

وی اضافه کرد: متأسفانه در این جریان برخی با دروغ که در واقع یکی از مسئولین استان که در استانداری سمت دارد در فضای مجازی این موضوع را به گونه های دیگر عنوان کرده و گفته « امروز دولت تعرفه برق یزد و اشکذر و میبد و اردکان را به منطقه گرمسیری چهار تغییر داد و این یعنی کاهش قیمت برق مصرفی در استان های گرم که مصرف برقشان زیاد است، این اتفاق مبارک است و برای مردم فرصت مناسب است و از زحمات فلان ... و نماینده فلان ... تشکر می کنیم!»

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس خطاب به مسئول دروغ گویی که متاسفانه در استانداری یزد هم سمت دارد گفت: «آقای مسئول چرا دروغ می گویی؟! چرا این اقدامات را انجام می دهی؟!  مگر شما رئیس ستاد انتخاباتی فلان نماینده هستی؟!  تکلیفت را با ما مشخص کن، کاری که دیگران پیگیری کرده اند و همه در آن سهیم بوده اند را چرا به نام یک فرد و نماینده تمام می کنی و کار تبلیغاتی انجام می دهی؟!  این دروغ گفتن ها خجالت دارد واقعاً ».

 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد افزود: در ادامه این دروغ پراکنی ها یک سایت که مشخص نیست از کجا دارد روزی می خورد و جیره خوار کجاست این مطلب دروغ این مسئول را که تحریف شده بود اینگونه انعکاس داد که : «چندی پیش در جلسه مشترک ... یکی از معاونین وزیر نیرو، وی توانست دستور بررسی این درخواست استان را بگیرید و همین دستور سرآغاز تصویب این مصوبه بود.».

 

نماینده مردم یزد و اشکذر خطاب به این سایت گفت: چرا دروغ می گویید؟!، این دروغ آشکار است، شما به دنبال چه چیز هستید در این استان؟!.

 

جوکار گفت: اسامی این افراد را نمی خوانم ولی از همینجا پیام می دهم که که این افراد خود و افکار خود را اصلاح کنند، وگرنه بنده ناچارم اسم آن ها را ببرم.

 

وی خاطرنشان کرد: تمام مکاتبات برای تغییر تعرفه برق مناطق گرمسیری در این زمینه مشخص است، مکاتباتی که وزارتخانه در دی ماه با من انجام داده است که وزیر اعلام کرده به هیئت وزیران و همچمین مکانبه ای که بنده در خردادماه انجام داده ام، حالا شاید یک نماینده ای در یک تاریخی نامه هایی هم در این زمینه زده باشد ولی نباید این افراد و سایت ها زحمات دیگران را نادیده بگیرند که این اقدامات جای تأسف دارد.

 

این مسئول یادآور شد: نه اینکه فقط این مورد فقط باشد، و تاکنون من در این زمینه  سکوت کرده بودم و این سایت موضاعات دیگری را هم تاکنون به گونه های دیگر بیان کرده است.

 

جوکار ادامه داد: در زمینه فسادهای اقتصادی نیز این سایت مطالبی نوشته بود که پاسخی جدی به آن خواهم داد و خواهم گفت چه اتفاقاتی در جریان است.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: ما انتظار داریم حداقل شماها حرمت داشته باشید، دین داشته باشید، یک کاری که دیگران انجام داده اند را به نام دیگری ثبت نکنید، این دروغ ها بی معناست، درست است شما از جای دیگر دارید پول میگیرد برای تیلیغ فرد مشخص، ولی این انصاف نیست و اگر در این دنیا پاسخ ندهید و در این دنیا حساب و کتابی نباشد در آن دنیا یقه شما را خواهند گرفت و باید پاسخ دهید.

 

گفتنی است یزد رسا اسامی و اسناد یکی از مسئولین استاداری یزد و سایتی که اقدام به انتشار این دروغ بزرگ کرده است را در اختیار دارد و اگر این افراد عذرخواهی نکنند ، اسناد و صوت مربوطه در این زمینه را منتشر خواهد کرد.

 

صوت را با دو فرمت متفاوت در ادامه گوش کنید

انتهای پیام/عLoading the player...
Loading the player...

آدرس کوتاه :