شناسه : 35840502
آیت الله ناصری:


نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه سیستم فعلی جمع‌آوری فاضلاب برای شرایط اقلیمی یزد مناسب نیست گفت: اجرای سیستم جمع‌آوری فاضلاب یکی از عوامل وجود ریزگردهاست.

به گزارش یزدرسا؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با وی با اشاره به آمارهای ارائه شده در ارتباط با تصاویر ارتفاعی و فرونشست‌های صورت گرفته در نقاط مختلف کشور، اظهار داشت: سیستم فاضلاب که در شهرهایی از جمله یزد انجام می‌شود بدتر از آب کشیدن از چاه است.

وی خاطرنشان کرد: الان این سیستم رطوبت زمین را می‌کشد و موجودات زیرزمینی کشته شده و خشکی زمین هم سبب به وجود آمدن رانش‌های زمین می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اجرا نشدن سیستم‌های فعلی فاضلاب که الگوگیری از غرب است، جلوی خشکی فعلی را می‌گرفت و زمینه‌ای بود که آبها مجددا در زمین و شن‌های موجود در آن تصفیه شده و دوباره به سفره‌های زیرزمینی بازگردد.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه استفاده درستی هم از پساب‌ها صورت نمی‌گیرد گفت: الان خیلی از ریزگردهایی که به وجود آمده به دلیل همین سیستم‌های فاضلابی است که در کشور در حال انجام است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: الان مسئولان نسبت به نادرست بودن این اقدام مطلع شده‌اند و دوباره مصوب کرده‌اند که پساب‌ها به داخل زمین تزریق مصنوعی شود.

وی خاطرنشان کرد: امکان حذف کامل برداشت از آب‌های زیرزمینی قطعا وجود ندارد ولی در مقابل باید علاوه بر اینکه زمینه بازگشت آب به سفره‌های زیرزمینی را فراهم کنیم، نسبت به مدیریت مصرف هم توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :