شناسه : 30365913
ه همت انجمن شعر و ادب و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست:


به همت انجمن شعر و ادب و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست، شب شعر «خورشید هشتم» در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این منطقه برگزار شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از طنین خاتم؛ در این مراسم تعدادی از شاعران بخش مروست اشعار و سروده های خود را با موضوعات  شور و حال حرم در حریم فرشته ها، اقتصاد و سبک زندگی در سیره ی رضوی ،دختر آفتاب ، آیینه ی حجاب و عفاف حضرت معصومه (س)، کرامت رضوی در الفبای مهربانی، زمزمه انتظار در پرتو خورشید هشتم قرائت کردند .  
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست  طی سخنانی به جایگاه شعر فارسی در تاریخ ، تمدن و فرهنگ ایران زمین اشاره و افزود: این عنصر زیبا و ارزشمند همواره از گذشته های دور تا کنون  بهترین راه برای انتقال مفاهیم و پیام ها به افراد مختلف بشری بوده است . 
 
اکبر رنجبرگفت: آثار و کتب شاعران بزرگ پارسی گوی امروزه به عنوان گنجینه ای ارزشمند برای فرهنگ این سرزمین به حساب می شوند و معرفی این گنجینه های ادبی که هر یک شاهکاری عظیم است به جامعه امروز ضروری است .
 
وی بخش مروست را در زمینه شعر و ادب دارای استعدادهای ویژه خواند و گزارشی از اقدامات اداره فرهنگ و ارشاداسلامی طی دو سال گذشته در حوزه شعر و ادب را تشریح کرد .
 
در پایان مراسم از 20 نفر از شاعران بخش مروست با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد و شرکت کنندگان در مراس ضیافت شام که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن شعر و ادب ترتیب داده بودند شرکت کردند .
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :