شناسه : 35409149
خطیب موقت جمعه یزد:


امام جمعه موقت یزد گفت: شرایط کنونی حاکم بر کشور ماحصل کم‌کاری برخی مسئولین است و آن‌ها باید برای حل مشکلات کنونی اقدامات جدی در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، خطیب موقت جمعه یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‎ با اشاره به اینکه دشمنان جنگ روانی و اقتصادی گسترده‌ای را علیه نظام به راه انداخته‌اند اظهار کرد: رسیدگی به مسائل اقتصادی امروز ضروری تر هر روز دیگر است و مسئولان به دنبال راهکار مناسب حمایت مادی و معنوی از طبقه ضعیف باشند تا بیش از این دچار مشکل نشوند

آیت الله سید محمد رضا مدرسی افزود: ساماندهی وضعیت واردات و صادرات کشور و حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور، از ضرورت‌های مدیریت اجرایی کشور در شرایط کنونی است.

وی با اشاره به اینکه توطئه‌های استکبار علیه انقلاب و نظام فقط اقتصادی نیست و تمام ابعاد را شامل می‌شود گفت: اهمیت هوشیاری مرم و مسئولان و همدلی و برنامه‌ریزی برای خنثی کردن اهداف شوم آن‌ها بیشتر از گذشته ضرورت دارد.

آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی با بیان اینکه حل مسائل به برنامه‌ریزی و احساس تکلیف همه مردم به‌خصوص مدیران نیاز دارد تا با جدیت به دنبال چاره‌اندیشی در حل‌وفصل امور و شکست توطئه اقتصادی و روانی کفر جهانی باشند افزود: باید از هدر رفت ارز دولتی جلوگیری کرده و ظرفیت‌های اقتصادی کشور را با افزایش اشتغال در حوزه‌های مختلف بالا ببریم.

امام‌جمعه موقت یزد با بیان اینکه باید مراقب باشیم تا تصمیم‌گیری‌های اقتصادی موجب دل‌زدگی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نشود تصریح کرد: اکنون نیازمند اتحاد بیش‌ازپیش مردم و دولت برای عبور از مشکلات هستیم تا با این اتحاد به‌راحتی بتوانیم تصمیمات توسعه‌ای کشور را به‌خوبی به مرحله اجرا برسانیم. 

امام جمعه موقت یزد با تاکید بر اینکه شرایط کنونی حاکم بر کشور ماحصل کم‌کاری برخی مسئولین است تصریح کرد: آن‌ها باید برای حل مشکلات کنونی اقدامات جدی در دستور کار خود قرار دهند.

آیت الله مدرسی با اشاره به جنگ تمام‌عیار اقتصادی کشور ابراز کرد: اتاق این جنگ در وزارت خزانه‌داری آمریکا تشکیل‌شده است و دشمن تمام‌عیار به میدان آمده و جز به نابودی ایران اسلامی راضی نخواهد شد.

وی یکی از راه‌های مهم برون‌رفت از مشکلات را اعتقاد قلبی مسئولان در عمل به مردم و ظرفیت‌های داخل کشور دانست اذعان کرد:  دشمن فقط به دنبال تأمین منافع خود است و مسئولین باید شرایطی که در آن قرارگرفته‌ایم را درک کرده و متناسب با این شرایط جنگ اقتصادی تصمیم گرفته و اقدام کنند. 

امام‌جمعه موقت یزد مهم‌ترین وظیفه دولت را حمایت از مردم در شرایط کنونی دانست و گفت: اکنون‌که برخی افراد درصدد صدمه زدن به اقتصاد کشور بوده نیازمند تصمیمات جهادی و انقلابی هستیم تا بتوانیم مشکلات مردم را حل‌وفصل کنیم.

مدرسی در پایان تأکید کرد: بدون شک برون‌رفت از شرایط کنونی جز با همراهی دولت و ملت ممکن نمی‌شود.

انتهای یپام/س*
آدرس کوتاه :