شناسه : 39116160

شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در یزد


جانشین ستاد مقابله با کرونا استان یزد از شناسایی اولین بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی خبر داد.

به گزارش یزدرسا، احمد ترحمی جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با وجود همه تذکرها و توصیه های مسئولان و کارشناسان حوزه سلامت در زمینه وضعیت شکننده استان و امکان بروز موارد ویروس جهش یافته کرونا، متاسفانه اولین مورد بیمار مبتلا به این ویروس جهش یافته در استان شناسایی شد.

‌ترحمی افزود: بیمار مورد نظر از کارگران شاغل در یکی از واحدهای تولیدی شهرستانی است که به دلیل مسافرت به استان خوزستان به این بیماری مبتلا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: پس از بررسی انجام شده و رهگیری صورت گرفته توسط کارکنان بهداشت، مشخص شد که ۱۱ نفر از اعضای خانواده این فرد به بیماری کرونا مبتلا شده اند که خوشبختانه حال همه آنها خوب و مناسب تشخیص داده شده است.

وی عنوان کرد: اقدامات تشخیصی، درمانی و مراقبتی و قرنطینه افراد بلافاصله انجام شده و در حال حاضر بیماری تحت کنترل است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد بر رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتناب از سفر به مناطق پر خطر و قرمز تاکید کرد.

ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در همین ارتباط گفت: متاسفانه آزمایش های اولیه نشان از ابتلای یکی از هم استانی‌ها به بیماری کرونای جهش یافته انگلیسی دارد اما این موضوع نیاز به تایید نهایی توسط انستیتو پاستور دارد. 

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.