شناسه : 37118931
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت یزد:

شناسایی بیش از 4 هزار و 200 تخلف شش ماهه امسال در بازار یزد


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت(صمت) یزد گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۶۹ هزار و ۱۷۲ بار از واحد صنفی و غیرصنفی استان بازرسی شد که از این تعداد در چهار هزار و ۲۰۲ مورد تخلف گزارش شد.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا علمداریزدی افزود: موارد تخلف شامل سه هزار و ۶۴۸ فقره پرونده به ارزش ۱۰۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون تومان در مورد احتکار، گرانفروشی، کم فروشی، تقلب ، عرضه خارج از شبکه و سایر موارد است که برای رسیدگی و صدور رای به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شد. 

وی اظهارداشت: در این مدت ۲ هزار و ۳۴۴ مورد گزارش مردمی از طریق ستاد خبری دریافت شد که شامل ۵۴۷ مورد گزارش کتبی و هزار و ۵۰۷  مورد شفاهی و ۲۸۴ مورد حضوری  و ۶۰۰ مورد توسط ناظران افتخاری گزارش شد که از این تعداد ۹۰۰ مورد متخلف شناخته شدند.

علمداریزدی ادامه داد: بیشترین موارد تماس تلفنی در زمینه‌های موادغذایی، خودرو و خدمات خودرویی، لاستیک و لوازم التحریر است.

به گفته وی در این مدت بیشترین موارد تخلف احراز شده مربوط به گرانفروشی، فقدان درج قیمت و یا صادر نشدن صورتحساب بود که ۵۹ مورد احتکار، عرضه خارج از شبکه و اعلام نشدن موجودی کالا نیز شامل دیگر موارد است.

رئیس سازمان صمت یزد تاکید کرد : شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ اعلام تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.