شناسه : 38182188
قائم مقام مدیرعامل توزیع برق استان یزد:

شهروندان یزدی نوسانات برق را گزارش کنند


امیر ابویی گفت: نوسانات ولتاژ برق بیشتر در فصل تابستان و در زمان پیک مصرف به وجود می‌آید و شهروندان یزدی می‌توانند آن را با سامانه 121 گزارش کنند.

امیر ابویی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ در خصوص نوسانات برق در مناطق مختلف یزد گفت: معمولا نوسانات ولتاژ برق بیشتر در فصل تابستان و در زمان پیک مصرف برق به وجود می‌آید و در صورتی که شهروندان مشکلی را گزارش کنند همکاران ما در توزیع برق بلافاصله به محل اعزام می‌شوند و نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: شهروندان یزدی می‌توانند با تماس با سامانه 121 هر نوع مشکلی در شبکه برق را اطلاع دهند تا همکاران ما با اعزام به محل و بازدید میدانی عیب یابی کنند و طبق راهکارهایی که وجود دارد با استفاده از تعدیل بار و جابه جایی بار نسبت به رفع آن اقدام کنند یا  اصلاح و یا تقویت  شبکه آن نقطه را در برنامه کاری خود قرار دهند.

قائم مقام مدیرعامل در مدیریت توزیع برق شهرستان يزد با بیان اینکه تمام گزارشات مردمی و نوع درخواست‌ها به ثبت خواهد رسید، گفت: سعی ما بر این است که برق پایدار در اختیار مردم قرار گیرد و در کمترین زمان نیز مشکلات موجود حل شود.

ابویی تصریح کرد: معمولا مناطقی که دارای بافت‌های قدیم و کوچه‌های کم عرض هستند و رشد غیر متعارف برق در آنها وجود دارد بیشتر با نوسانات برق مواجه می‌شوند به این ترتیب مناطق بافت تاریخی که قبلا دارای خانه‌های کوچک بوده و اکنون بیشتر حالت گردشگری  به خود گرفته و مهمانسرا و رستوران در آن ایجاد شده است با توجه به مصرف غیرمتعارف بیشترین مشکل را دارند که با کمک خود مردم نسبت به رفع آن و تقویت شبکه اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: بعضی نقاط یزد مانند آزادشهر و امامشهر که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار هستند نیز ممکن است بیشتر با نوسانات ولتاژ برق مواجه شوند که در صورت گزارش از سوی مردم سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل در مدیریت توزیع برق شهرستان يزد درخصوص پرداخت خسارت به مشترکان برق گقت: خوشبختانه وزارت نیرو بیمه مشترکان را در نظر گرفته است و چنانچه به واسطه مشکلات در شبکه برق آسیبی به لوازم  برقی خانگی مشترکان وارد شود می‌توانند با تماس با 121 این موضوع را مطرح کنند و با حضور کارشناس ارزیاب در محل این مورد بررسی می‌شود و بنا به نوع وسیله برقی و تعرفه بیمه‌ به مشترکین خسارت پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.