شناسه : 37833293
منتخبین مجلس یازدهم در استان یزد خواستار شدند

شورای استان یزد برعملکرد شوراها نظارت داشته باشد


منتخبین مجلس یازدهم در استان یزد در دیدار با اعضای شورای استان یزدخواستارنظارت شورای استان بر عملکرد شوراها شدند.

به گزارش یزدرسا؛ نشست اعضای شورای استان یزد با مجمع منتخبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بعدازظهرامروز در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد .

نظارت برعملکرد شوراها وظیفه شورای استان است

در این نشست سید جلیل میرمحمدی با قدردانی از اقدامات جهادی بسیجیان ،طلاب و تیم درمانی استان گفت: متاسفانه امروزه نگاه مثبتی به شوراها وجود ندارد و این نگاه حاصل تخلفات برخی از اعضای شوراها در کشور است بنابراین با توجه به اینکه در بحث شوراها، نظارت استصوابی وجود ندارد باید شورای استان این نظارت را در برنامه های خود قرار دهد.

منتخب مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم در بخش دیگری از سخنانش براستفاده از ظرفیت مدیران یزدی تاکید کرد و اظهار داشت: باید در زمینه توسعه استان و مباحث کلانی چون موضوع انتقال آب، از ظرفیت این مدیران بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی و جناحی بهره برد.

میرمحمدی همچنین  بر ارائه راهکارها، تعیین محورها و مشخص کردن اولویت های استان توسط شورای استان تاکید کرد.

مسئولان استان مطالبه گر باشند

محمد رضا صباغیان بافقی هم در این نشست با تاکید بر ضرورت نظارت بر عملکرد اعضای شوراها گفت: امروز نگاه کمیسیون شوراهای مجلس به شوراها نگاه خوبی نیست یعنی معتقدند شوراها کارکرد مناسبی ندارند و طبیعتا ازدولت  نیز نباید توقعی وجود داشته باشد.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در خصوص علت مخالفت دولت با افزایش اختیارات شوراها اظهار داشت:  دلیلی که دولت می خواهد شوراها ضعیف باشد و اختیارات چندانی نداشته باشد این است که آزادی عملش کاهش پیدا نکند اما نکته مهم این است که طرف مقابل باید اهل چانه زنی و مطالبه گر باشد پس شورای استان باید نگاه مطالبه گری داشته و پیگیر موضوعات باشد.

وی با بیان اینکه میزان تعامل نمایندگان مجلس و اعضای شورای استان در پیشرفت و پسرفت طرح ها اثرگذار است گفت: متاسفانه در مجلس دهم ارتباط نمایندگان با شورای استان ضعیف بود و باید این مسئله در مجلس یازدهم جبران شود.

صباغیان راه حل افزایش اختیارات شوراها را در گرو تشکیل مجلس ایالتی دانست و گفت: باید تشکیل مجلس ایالتی جزو مطالبات نمایندگان شورای استان و مجلس باشد تا بتوانیم در انتخاب مسئولان ارشد استان نقش داشته باشیم.

وی افزود: هر چند ما در مجلس دهم به دنبال تحقق این مجلس بودیم اما هم دولت مخالفت کرد و هم نمایندگان به آن رای ندادند اما باید در مجلس یازدهم این موضوع پیگیری شود.

نماینده مردم مهریز،ابرکوه،بافق،بهاباد وخاتم با اشاره به مشکلات متعدد جامعه کارگری کشور ابراز داشت: متاسفانه امروز کارگران ما به دلیل عدم وجود تشکل های صنفی کارگری نمی توانند از حقوق خود دفاع کرده و مطالبه گری کنند بنابراین ایجاد چنین تشکل هایی ضروری بوده و در راستای تحقق مردم سالاری اثر گذار است.

وی در پایان تاکید کرد: ضرورت دارد مسئولان استان اولویت ها را مشخص کرده وسپس با مطالبه گری در راستای تحقق این اولویت ها حرکت کنند.

انتهای پیام/ح
 




آدرس کوتاه :