شناسه : 36289259


با توجه به نزدیکی ایام نوروز و تعطیلات، شورای حفظ حقوق بیت المال در بحث حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان مهریز تشکیل شد.

به گزارش یزدرسا،‌ رئیس دادگستری شهرستان مهریز در جلسه ای که به مناسبت هفته منابع طبیعی با مدیر کل منابع طبیعی استان و عوامل منابع طبیعی شهرستان مهریز، برگزار شد، بر صیانت از انفال و عزم جدی مجموعه قضایی شهرستان بر برخورد قاطع قانونی با متخلفان تأکید کرد.
 
مرتضی حدادزاده افزود: رسیدگی سریع و دقیق در خصوص پرونده های تعرض به منابع طبیعی در دستور کار است.
 
وی اظهار داشت: باید اولویت کار منابع طبیعی اقدامات پیشگیرانه در خصوص  تخریب و تجاوز به اراضی ملی باشد تا قبل از اینکه ساخت و ساز یا نهال کاری انجام پذیرد و سالیان زیادی از آن بگذرد و نقل و انتقال مالکیت صورت پذیرد دست متجاوزان از این عرصه کوتاه گردد.
 
این مقام قضایی خطاب به رسانه ها تصریح کرد: رسالت رسانه، آگاهی بخشی به مردم است تا بدون تحقیق در خصوص وضعیت اراضی، از خرید و فروش آن خودداری نمایند و حتماً قبل از اقدام به معامله از ملی نبودن آن اطمینان حاصل نمایند چرا که بی توجهی به این مهم موجب تشکیل پرونده های متعدد گردیده که با اعاده اراضی به دولت،  ایادی بعد از متصرف اولیه دچار ضرر و زیان می گردند.آدرس کوتاه :